HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Danimarka'ya ROJ TV uyarısı

07.11.2005 00:00:00
Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Danimarka'dan yayın yapan Roj TV'nin terör örgütüyle ilişkisini gösteren belgelerin bu ülkeye gönderildiğini belirterek, "En son Başbakanımız da bu bilgileri Danimarka'ya verdi. Bu bizim hükümetten hükümete, devletten devlete talebimizdir" dedi.

İsveç Dışişleri Bakanı Laila Freivalds'in davetlisi olarak, Stockholm'de düzenlenen "Çocuk kaçırma suçları" konulu toplantıya katılan Çiçek, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği binasında bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarıyla da bir araya geldi.

Konuşmasında terörle mücadele, ifade özgürlüğü, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) ilişkileri ve gerçekleştirilen yasal düzenlemeler konusunda bilgi veren Çiçek, düşünce özgürlüğüyle ilgili bir soru üzerine, eleştiri hududu içinde kalan hiçbir düşünce açıklamasının suç sayılmadığını belirtti.Pamuk imasıBu konuda haklarında dava açılan kişilerin sergilediği tutarsızlığın da görülmesi gerektiğine dikkat çeken Çiçek, isim vermeden yazar Orhan Pamuk'u ima ederek şöyle konuştu: "Bir konuyla ilgili biri bir yerde bir açıklama yapıyor. O konuyla ilgili 2 ay hiç sesini çıkartmıyor, öyle bir açıklama yapmanın avantajını, primini kullanıyor, reklamını yaptırıyor. Sonra kendi beklentileri dış dünyadan karşılanmayınca, 'Ben onu dememiştim' diyor. 'Ben böyle bir şey demedim'i 2 ay evvel söyleseydin, zaten bu dava açılmayacaktı. Demek ki orada işin içerisine biraz da reklam giriyor." Çiçek, bu sözlerinin ardından Pamuk'u kastetmediğini de sözlerie ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.