HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Daum, Türk vatandaşı oluyor

16.10.2003 00:00:00
Daum, Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Türk vatandaşı olma kararıyla ilgili olarak, "Türk vatandaşı olmaya gönülden karar verdim. Türkiye bana, özellikle zor günlerimde her zaman büyük dostlukgöstermiştir. Almanya'da yaşayan yaklaşık 4 milyon Türk için de bir işaret vermek istiyorum" dedi.

Marş söylemek yetmez

Türkiye'de çifte vatandaşlığın mümkün olduğunu hatırlatan Daum, sadece Milli Marş söylemenin ve Türk pasaportuna sahip olmanın yeterli olmadığını, Türk dilini ve kültürünü de öğrenmek istediğini belirtti. Bir yabancının Türk vatandaşı olabilmesi için en az 3 yıl boyunca aralıksız olarak Türkiye'de yaşamış olması gerektiğine dikkat çekilen haberde, Daum'un bu koşulu yerine getirmediği, buna rağmen Türkiye İçişleri Bakanlığı'nda görevli bir kişinin "Daum, sadece büyük bir antrenör değil, aynı zamanda Türkiye'nin bir dostu ve elçisi. Bu nedenle işlemlerini hızla yapacağız" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Ailesi İstanbul'da

Daum'un daha önce 2 kez Beşiktaş'ta antrenörlük yaptığı hatırlatılan haberde, Daum'un sevgilisi Angelika ile 2 buçuk yaşındaki oğlu Jean Paul'ün de İstanbul'da yaşadıkları belirtildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.