HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Emre Belözoğlu seni uyarmıştım

30.04.2021 00:00:00
Geçen yazımda söylediğim gibi Belözoğlu’nun Mesut Özil seçimi yanlıştı.

Alanyaspor iyi ve fizik gücü yüksek bir ekip, sahaya iyi yayılıyor ve defansı ileride kuruyorlar.

Önceki yazımda Emre hocayı bir kaç konuda uyardım ki bunlardan en önemlisi;

Kişisel görüşüme göre fizik gücü çok zayıf olan Mesut Özil’in oynamasının takımı 10 kişi bırakacağı yönündeydi ki takımın topa sahip olma yüzdesinin düşüklüğü bu bariz hatanın en büyük göstergesiydi.

İkinci büyük hata Alanyaspor’a karşı oynanan sistemdi.

Yani defans hattını ileride kuran güçlü ama yavaş oyunculardan kurulu bir defansif anlayış ile sahaya yayılan Alanya’ya karşı Fenerbahçe’nin fizik gücü daha zayıf bir ekip olarak defansı ileride kurmaya ve topa sahip olmaya çalışması, üstelik hücum hattında Alanya defansının geniş alanlarını değerlendirebilecek Samuel Osai, Sinan ve Thiam gibi hızlı oyuncularla oynaması gerekirken sadece Valencia ile bunu yapmaya çalışınca, Mesut’un formsuzluğu ve zayıflığının da etkisiyle Fenerbahçe’nin hücum etkinliğini yok etmesiydi.

Bunun üstüne Gökhan'ın kırmızı kartı da eklenince Alanya maça iyice hakim oldu.

Emre Belözoğlu’nun sonradan yaptığı değişiklikler kısmen doğru olsa da; “Geç kalınmış tebessüm idamdan sonra gelen affa benzedi”

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu için Beşiktaş’ın 1 mağlubiyet 1 yenilgi alması yeterliyken şimdi 2 mağlubiyet alması gerekecek.

Artık işler iyice zorlaşsa da matematiksel şans devam ediyor.

Son söz olarak diyelim ki; Ey Emre hoca bizi dinleyip dereyi gördüğünde paçaları sıvasaydın, geçti bolu pazarı sür eşeğini Niğde’ye tezahürünü yaşamayabilirdin.

Artık çok diyenler olacak olsa da ben yine geçen yazımdaki uyarılarıma dikkat etmesini, önümüzdeki haftalarda sistem ve oyuncu tercihlerini dikkatli yapmasını tavsiye ederim çünkü gitgide formdan düşen oyuncular da var.

Özellikle defansif zafiyet dikkat çekmeye başladı.

Caner’in formu iyi değil, Sangare hafif sakat, Szalai bu hafta iyi değildi.

Harun ise saatli bomba.

Emre hocaya önerim şudur:

En son kazanan takımın kadrosundan sadece Caner’i yedeğe çekmeli, Szalai’yi sol bekte oynatmalı, Tisserand’ı stopere çekmelisin.
Özellikle Osai’den daha erken faydalanmalı ve bu sezon için Mesut’u kafandan silmeli, sonradan yapacağın değişikliklerde doğruları kısmen değil tam olarak bulmaya çalışmalısın.

Biz bu saçları değirmende ağartmadık sayın Belözoğlu.

Bizi dinlersen ligi en iyi yerde bitirir seneye hoca olarak devam edersin, dinlemezsen biz de arkandan dua ederiz.

Ne deriz: Allah selametini versin daha çok gençti!
 
Orçun Baysal / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.