HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Erivan S'300'leri kuruyor

11.06.2001 00:00:00
Ermenistan'da bulunan, Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma'nın Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Arkadi Vorobyov, İnterfaks'a yaptığı açıklamada, "iki ülke arasında 1998 yılında imzalanan ve Ermeni parlamentosunun geçen ay imzaladığı askeri anlaşma uyarınca Ermenistan'a yerleştirilen hava savunma füze alayının, 1 Eylül'den itibaren görevlerini ifa etmeye başlayacağını" söyledi. Rus milletvekili, doğrudan S-300 füzelerinin adını anmadı, ancak "Rus hava savunma sistemleri," daima bu füzelerle veya TOR-M1'lerle birlikte anılıyor. Rusya'nın Ermenistan'a S-300'ler gönderdiği daha önce açıklanmıştı.

Vorobyov, "Rus hava karşıtı füze alayının, Ermenistan'daki 102'inci Rus üssüne konuşlandırıldığını" da belirtti. Vorobyov, "Bu alay, tatbikat, deneme amaçlı görevlerine daha önceden başlamıştı. Üs ise görevlerini tam yetkiyle sürdürmekte" dedi. Ermenistan'ı ziyaret eden Duma Başkanı Gennadi Selezniyov'un heyetinde bulunan Vorobyov, Türk savaş uçaklarının da, sınırdaki Rus radarlarını hemen hemen her gün test ettiklerini öne sürdü. Vorobyov, "Rus ordusundan aldığım bilgilere göre, Türk uçakları radarlar sistemlerimizin etki derecelerini hemen hemen her gün test ediyor, Ermenistan sınırına yaklaşıyor ve son anda ani bir manevrayla geri dönüyor" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.