HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Fenerbahçe ve şike davası gerçeği

10.06.2021 00:00:00
Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe şike davasından tamamen ve apak bir şekilde aklandı.

Şike sürecini başlatan Lokman Yanık ve devam ettiren şahıslar evrakta sahtecilik, iftira ve terör örgütüne yardım etmek suçlarından büyük cezalar aldılar.

Halbuki özellikle Trabzonsporlu sporseverler başta olmak üzere tüm sporsever kardeşlerimizi kandırmak spor camiasını boş yere birbirine düşürmek suçlarından da ceza almalıydılar.

Milyonlarca insan bu iftiralara ve Fenerbahçe'nin şike yaptığına inanarak birbirine düşman oldu, kavga etti, kin güttü, belki de büyük günahlara girdiler.

Bu hayatta daha önemli şeyler varken milyonlar bir kupa yüzünden birbirine girdi. Kardeş kardeşi kırdı.

Oysa ki sayın Aziz Yıldırım tüm bunların ardında Fettullahçı terör örgütünün devletin temellerine dinamit koyma arzusu olduğunu beyan etmiş, haksız yere de 1 sene hapis yatmıştı.

Şimdi tüm sporseverler geçmişi unutmalı ve fetöcuların aramıza soktuğu bu fitnenin yok ettiği kardeşlik ortamını yeniden tesis etmelidir.

Kirli düzenin kalan unsurları el birliğiyle çalışarak temizlenmeli, spor gerçek ruhu olan kardeşçe rekabet yörüngesinde adil insanlarla birlikte yeniden tesis edilmelidir.

Bu mücadelede öncü rolü üstlenen sayın Ali Koç'un çok çok haklı olduğu ortaya çıktı.

Bu sebeple hepimiz ona destek olmalı ve gereken adil rekabet ortamının oluşması için elimizden geleni yapmalıyız.

Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde yabancılar kazanırken kardeşler kavga eder.

Bu ise en önemli unsurlardan biri olan ulusal birlik ve başarıyı da engeller.

Bundan sonraki sürecin Türk milletinin birlik ve beraberliği adına hayır ve başarı getirmesini Allah'tan niyaz ediyor hepinizi Allah'a emanet ediyorum. 
Orçun Baysal / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.