HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Fidyecilere tatbikat

10.06.2001 00:00:00
Kayserili işadamı Cavit Yurttaş'ın 9 yaşındaki oğlu Sait Yurttaş'ı kaçırarak fidye isteyen Yusuf Kabadayı ile Mikail Kaya'ya, kaçırma olayını gerçekleştirdikleri Gültepe Mahallesi Mustafa Şimşek Caddesi'nde tatbikat yaptırıldı.

Caddede Sait Yurttaş'ı otomobile nasıl bindirdiklerini anlatan sanıklar, daha sonra çocuğu alarak gittikleri Kocasinan İlçesi'ne bağlı Yemliha Beldesi Derebağlar mevkiine getirildiler.

Sanıklardan Yusuf Kabadayı, burada şunları anlattı:

"Kaçırılan çocuğun Zeki ismindeki akrabasından, Ürgüp yakınlarında içinde para olan çantayı aldıktan sonra gece buraya geldik ve kır bekçisi Mustafa Topaktaş (50) ile karşılaştık. Bize çocuğu sordu, biz de kaçırdığımızı söyledik. Çocuğu ailesine teslim etmemizi söyledi. Bizi ihbar etmesinden korkup bekçiye önce susması için para teklif ettik, ancak o bunu kabul etmeyince, kendi silahıyla öldürdük. Ona ben ateş ettim."

Sanıklar, daha sonra Yemliha Beldesi yakınlarındaki bir kum ocağına getirildiler. Mikail Kaya, buradaki anlatımında, "Parayı aldıktan sonra, çocuğu Ambar Mahallesi'ne bıraktık. Yusuf Kabadayı'yı polisler yakalayınca ben tek başıma otomobile binerek oradan ayrıldım. Polise çarptığımı hatırlamıyorum. Şu anda bulunduğumuz yere geldim ve çantayı bir kulübenin içine sakladım. Kulübeden dışarı çıkıp yola doğru ilerlediğimde, arkamdan gelen jandarma beni yakaladı" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.