HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

G-8 dünyayı mahvetmeye devam edecek

23.07.2001 00:00:00
İtalya'nın Cenova kentinde düzenlenen,dünyanın sanayileşmiş en zengin 7 ülkesi ile Rusya'nın oluşturduğu G-8ülkelerinin liderlerinin katıldığı zirve sona erdi.

Liderler, ABD ile diğer ülkeler arasında küresel ısınmayla ilgili görüş ayrılıkları üzerinde uzlaşamadıklarını açıkladılar.

Zirvenin sonuç bildirgesinin taslağına göre, G-8 ülkelerinin tümü, sera etkisi yapan gazların atmosfere yayılımının azaltılması ihtiyacı konusunda anlaştılar, ancak Kyoto anlaşması ve bu anlaşmanın onaylanması üzerindeki görüş ayrılıklarını henüz gideremediler.

Taslak bildirgede, iklimle ilgili çabaların, çevreyi koruyacak, şimdiki ve gelecek nesiller için ekonomik büyümeyi sağlayacak şekilde sonuçlanması gerektiği belirtildi.

ABD, konuyla ilgili Eylül'de yapılacak BM konferansından önce alternatif bir plan sunacağını açıklarken, diğer ülkeler de Kyoto anlaşmasının uygulanması için çabalarını daha da artıracaklarını kaydettiler.

Bu arada taslakta, "sivil toplum ve özel sektörle geniş ortaklık kurulmasından" yana görüş bildiren liderler, "küreselleşmenin tüm ülkelerin özellikle de fakir olanların vatandaşları için fonksiyonel olmasında kararlılıklarını" ifade ettiler.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.