HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Gelenekçi parti cumaya hazır

18.07.2001 00:00:00
FP'nin kapatılmasından sonra partileşme çalışmalarını sürdüren gelenekçi kanat, partilerinin kurucular kurulu dilekçesini 20 Temmuz Cuma günü İçişleri Bakanlığı'nateslim edecek.

Kapatılan FP'nin Genel Başkanı Recai Kutan'ın başkanlık ettiği bir grup milletvekili, TBMM'de biraraya gelerek bir saati aşan bir toplantı yaptı. Toplantıya, Malatya Bağımsız Milletvekili Oğuzhan Asiltürk, Erzurum Bağımsız Milletvekili Lütfü Esengün, Çorum Bağımsız Milletvekili Yasin Hatiboğlu, Trabzon Bağımsız Milletvekili Şeref Malkoç ile eski milletvekili Ertan Yülek katıldı.

Toplantıda, Kurucular Kurulu listesi ile yeni partinin tüzük ve programı üzerinde görüş alışverişi yapıldığı bildirildi. Toplantı sürerken Oğuzhan Asiltürk, İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen'i arayarak randevu talep etti.

Toplantı sonrasında Asiltürk, "Partinin kuruluş dilekçesi ile Kurucular Kurulu listesini İçişleri Bakanlığı'na teslim etmek üzere Sayın Yücelen'den randevu istedik. Cuma günü saat 15.00'de listeyi ve dilekçeyi kendisine teslim edeceğiz" dedi.

Toplantıda, Kurucular Kurulu'na Kapatılan FP Ağrı Milletvekili Ziyattin Tokar da alındı. Böylece Kurucular Kurulu üye sayısının 56'sıMilletvekili olmak üzere 140'a yükseldiği bildirildi. Ankara Bağımsız Milletvekili Eyüp Sanay'ın ise Kurucular Kurulu'ndaki imzasını geri çektiği öğrenildi.

Kutan'a karşı Kurtulmuş

Öte yandan gelenekçi milletvekillerinden bazılarının Recai Kutan'ın genel başkanlığına itiraz ettiği iddia edilirken, kapatılan FP'nin İstanbul İl Başkanı Numan Kurtulmuş'un "daha doğru bir tercih olacağını" ifade ettikleri bildirildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.