HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Ilıcak AİHM yolunda

24.06.2001 00:00:00
Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararla milletvekilliği düşürülen ve 5 yıl siyaset yasağı getirilen kapatılan Fazilet Partisi İstanbul Milletvekili Nazlı Ilıcak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuracağını açıkladı.

Kapatılan FP'nin İstanbul milletvekili Nazlı Ilıcak, Anayasa Mahkemesi'nin kararı ile ilgili olarak Bodrum'daki evinde açıklamalarda bulundu. Ilıcak, lıcak, ana muhalefet partisinin kapatılmış olmasının, bir demokrası ayıbı olduğunu söyledi.

lıcak millekvekilliğinin düşürülmesine fazla üzülmediğini belirtti. FP'nin yenilikçe kanadında yer alan Ilıcak, yenilikçilerin liderlerinin Anayasa Mahkemisi kararından zarar görmemesinden memnun olduğunu ifade etti. Ilıcak, "Fazla üzülmüyorum. Partiden bir kurban alınacaksa bunun benim olmam daha iyi oldu. Çünkü bir Abdullah Gül ya da bir Bülent Arınç'ın milletvekilliği düşürülseydi, bu hareket büyük zarar görürdü" dedi.

Halkın kendisini yeniden Meclis'e sokacağına inandığını da belirten Ilıcak, hakkını savunmak için AİHM'ye başvuracağını bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.