HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

İngiliz polisi, Putin'e suikastı engelledi

20.10.2003 00:00:00
İngiliz Sunday Times gazetesinde yer alan haberde, Putin'e yabancı bir ülkeye yaptığı ziyaret sırasında suikast düzenlenmesi planıyla ilgileri olduğu gerekçesiyle biri eski Rus istihbarat servisi görevlisi, iki kişinin tutuklandığını duyurdu.

Haberde, eski Rus ajanının, eski Sovyetler Birliği dönemindeki istihbarat servisi KGB'nin yerine kurulan Federal Güvenlik Servisi'nden (FSB) üst düzey bir yetkiliye suikast düzenlenmesi için Putin'in hareketleri hakkında bilgi verdiği iddia edildi. Haberde, İngiltere'ye sığınan eski bir FSB yetkilisi Alexander Litvinenko'nun, İngiliz polisine suikastın ayrıntıları hakkında bilgi verdiği ileri sürüldü. Öte yandan, İngiliz polisinden yapılan açıklamada, yaşları 36 ve 40 olan iki kişinin suikastla ilgileri olduğu iddialarını araştırmak için 12 Ekim Pazar günü tutuklandıkları doğrulandı. Ancak polis yetkilileri, tutuklanan kişilerin sorguya çekildikten sonra 17 Ekim'de serbest bırakıldığını ve haklarında işlem yapılmadığını belirtti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.