HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

İpler geriliyor

24.06.2001 00:00:00
Moskova'da Avusturya Devlet Başkanı Thomas Klestil'le ortak basın toplantısı yapan Putin, ABD'yi 1972 yılından kalma ABM antlaşmasından vazgeçmemesi için uyardı.

"ABM antlaşması yürürlükten kalkmamalı" diyen Putin, "Kalkarsa,bu Rusya dahil bütün ülkelere füzelerine bir yerine birkaç başlık takma hakkı verir" dedi.

Rus lideri, Amerikan yönetiminin füze kalkanı oluşturma fikrinin de nükleer dengeyi bozacağını öne sürdü.

Putin, hafta başında bazı Amerikan gazetelerine verdiği demeçte denükleer kapasiteyi artırma tehdidinde bulunmuştu.

Avusturya lideri Klestil de, ABD'nin tek yanlı olarak ABM antlaşmasından çekilmesine karşı olduğunu belirtti ve "Silahsızlanma anlaşmalarından tek yanlı şekilde çekilmek tehlikeli olabilir; yapıcı diyalog şart" dedi.

Klestil, Avusturya'nın Avrupa güvenlik sisteminin oluşturulmasına katkıda bulunacağını da anımsatarak, "Ancak tarafsızlıkla ilgili yasamız kalacak" dedi.

Avusturya'da koalisyon hükümeti, NATO'ya girmek istediğini açıklamıştı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.