HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Irak'ta saldırılar durmuyor

14.10.2003 00:00:00
ABD'li Binbaşı Gordon Tate, Tikrit'te yaptığı açıklamada, mayının olaydan hemen önce yerleştirilmiş olabileceğini söyledi.

ABD Başkanı George Bush'un, ana mücadelenin bittiğini açıkladığı 1 Mayıs tarihinden bu yana Irak'ta çıkan çatışmalarda ABD'li 95 asker öldürüldü.

Basra kenti yakınlarında meydana gelen ikinci patlamada da 3 İngiliz askeri yaralandı. İngiliz askeri sözcüsü Albay Hisham Halawi, İngiliz Askeri üssü yakınlarında meydana gelen ikinci patlamada 3 askerin daha hafif yaralandığını bildirdi.

Basra yakınlarında meydana gelen ilk patlamada 1 İngiliz askeri hafif yaralanmıştı. İlk patlama, İngiliz askerinin, aracıyla Basra'nın kenar mahallelerinden birinde benzin istasyonunun yakınından geçerken meydana gelmişti. Her iki patlamanın da soruşturulduğu belirtildi.

Bakuba yakınında ABD askerleriyle Iraklılar arasında çıkan çatışmada da bir Iraklı öldü. Bağdat'ın 65 km kadar kuzeydoğusundaki Bakuba kasabası yakınlarındaki bir köyde operasyon yapan ABD askerlerinin 20 kişiyi gözaltına alması üzerine çatışma çıktı. Irak polisinin açıklamasına göre, çatışmada bir Iraklı vurularak öldü, üçü yaralandı. İran sınırı yakınlarındaki Bakuba yöresi sık sık ABD birlikleriyle çatışmalara sahne oluyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.