HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

İşbirliğimiz sürmeli

07.10.2005 00:00:00
Genelkurmay Başk.Org.Hilmi Özkök, Azerbaycan'da kendilerini vatanda hissettiklerini belirterek önemli açıklamalar yaptı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Azerbaycan'da kendilerini vatanda hissettiklerini belirterek, "Tarihi köklerimizin birliğini unutmadan, işbirliğimizi sürdürmeliyiz" dedi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, resmi ziyaret amacıyla Bakü'de bulunan Orgeneral Özkök, Savunma Bakanı SeferAbiyev ile görüşmesinde, "Merhum Haydar Aliyev'in dediği gibi, biz bir millet, iki devletiz. Tüm alanlarda, bu doğrultuda askeri alanda da işbirliğimizi sürdürmeye hazırız" diye konuştu. Türkiye'nin Azerbaycan ile yaptığı askeri işbirliğinden memnun olduğunu bildiren Orgeneral Özkök, "Bu işbirliği iki kardeş devletin çıkarlarına hizmet etmektedir" dedi.

Açıklamaya göre Orgeneral Özkök, Azerbaycan topraklarının bir bölümünün Ermeni işgali altında bulunmasıyla ilgili, "Zaman Azerbaycan'ın lehine geçiyor. Ermenistan ekonomik açıdan giderek zayıflıyor. İnanıyoruz ki bu etken, Azerbaycan'a siyasi güç kazandıracak, sorunun çözümü için uygun ortamı yaratacaktır" ifadesini kullandı.

 TÜRK ŞEHİTLİ?İNİ ZİYARETÖte yandan Orgeneral Özkök, Bakü'de Şehitler Hıyabanı ve Azerbaycan'ın bağımsızlığı için şehit olan Türk askerleri anısına kurulan Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.

Anıta çelenk bırakan Özkök, şehitlik özel defterine şunları yazdı: "Kahraman şehitlerimiz, sizleri bir kez daha ziyaret etmenin gurur ve heyecanı içindeyim. Kardeş ülke Azerbaycan'ın bağımsızlığı veesenlik dolu günlere ulaşması için canınızı hiçe sayarak bir asker için ulaşılacak en yüce mertebe olan şehitlik onuruyla ebediyete intikal ettiniz. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her ferdi, yüce ulusumuzun civanmertliğini ve yardımseverliğini tüm dünyaya kanıtlayansiz aziz şehitlerimizin hatıralarını sonsuza dek yüreklerinde yaşatacaktır. Huzur içinde yatın, ruhunuz şad olsun."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.