HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

İslam'a iftira ediyorlar

09.10.2005 00:00:00
Papazları iftar sofralarının baş konuğu yapacak, sonra bunu  hoşgörü söylemleri ile yutturacaksınız. Aziz Karaca'nın yazısı...

Bu işin lamı, cimi, ötesi berisi aşağısı yukarısı yok. Bugün İslam coğrafyasında, özellikle de Anadolu'da dinlerarası diyalog adına papazları ve hahamları iftar sofralarının baş köşelerine oturtup, bir de onlara sofra duası yaptırmak, Irak'taki katillere, Filistin'deki canilere gülücükler göndermektir, onların sırtını sıvazlamaktır.Diyalogcular İslam'a iftira ediyorlarMübarek Ramazan-ı Şerifin teşrifi ile yeniden kudurup, cellatlarını köylere kadar salan, saldırtan Yahudi ve Hıristiyanlardan başkası değil. Irak'taki işgalci papazlar özellikle iftar saatlerinde benim kardeşlerimin üzerine ölüm kusan bombaları yağdıracaklar, iftar sofralarını kan gölüne çevirecekler, siz hiç utanmadan-sıkılmadan, şehitlerden hayâ etmeden buradaki papazları iftar sofralarının baş konuğu yapacak ve dua yaptıracaksınız. Diyalog ve hoşgörü söylemleri ile de millete yutturacaksınız.Hz. Muhammed Aleyhisselamın getirip tebliğ ettiği tek hak din olan İslam'da böyle bir anlayış, böyle bir algılayış biçimi yoktur. Diyalogcular Yüce İslam'a ve yüce tebliğcisine açık açık, hayâsızca iftira ediyorlar.

Hiç utanmıyor musunuz?Alemlere Rahmet Hz. Muhammed Aleyhisselam, yeryüzündeki bütün müminleri bir vücudun organları gibi tarif etmiş ve en batıdaki bir müminin ayağına diken batması halinde en doğudakinin uykularının kaçacağını, kaçması gerektiğini işaret etmiştir.Siz hiç mi Allah'tan korkmuyor, Peygamberden hayâ etmiyor, kullardan utanmıyorsunuz? Hem yanıbaşımızda, hem şimdi, az önce elli kişi, yüz kişi katledildi, katledilenler, evleri başlarına yıkılanlar, ırzları gözlerinin önünde kirletilen Müslümanlar, bu vahşeti sergileyenler de Yahudiler ve Hıristiyanlar. Hani, diğer Müslümanların acısını, sancısını paylaşacaktınız? Hani İslam adına yola çıkmıştınız? Eğer Müslümanlık iddianızda samimi iseniz, kardeşlerinizin katillerine gülücükler göndermekten, onların sırtını sıvazlamaktan utanmıyor musunuz?Bu utanmazlık daha ne kadar sürecekMüslümanların, bütün bu olanlar, bu işlenen cinayetler, yükselen feryadlar karşısında kaşlarını çatma, katillere buğzetme hakları da yok mu? Bunu bile, servetleri ile, zekatları ile beslediğiniz Müslümanlara çok görüyorsunuz. Bu hayırsızlığı, bu utanmazlığı daha ne kadar sürdüreceksiniz? İslam, müslümanların birbiri ile dertleşmesini, acılarını, dertlerini paylaşmasını emrederken, siz müslümanların can düşmanları ile, katilleri ile can-ciğer kuzu sarması nasıl oluyorsunuz? İftar sofrasının başına oturttuğunuz papazın Telafer'de, Ramadi'de, Felluce'de katliamlarını sürdüren dindaşları için, meslektaşları için dua etmediğinden emin misiniz? Ayıptır, günahtır, yaptıklarınız yazdıklarınız Müslümanların canını acıtıyor, onurunu kırıyor, haçlı zulmüne maruz kalan kardeşlerine karşı mahcubiyeti artıyor. Bu tiyatro bitsin artık.

Aziz KARACA


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.