HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

İsrail'in masa taktiği

14.08.2001 00:00:00
İsrailli Bakan Beilin, görüşme sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Ortadoğu'da yaşanan bu "karabasandan" kurtulmak için barış görüşmesinden yana olanlara çağrıda bulundu ve yakında Filistin lideri Yaser Arafat ile biraraya geleceğini söyledi.

İsrail Dışişleri Bakanı Şimon Peres'in de, Arafat hariç olmak üzere Filistinli üst düzey yetkililerle ateşkesi görüşmek üzere Başbakan Ariel Şaron'un onayını aldığı bildirildi.

Peres'in planı

İsrail'de yayınlanan Maariv gazetesi , Peres'in "ateşkesin tam ve eksiksiz uygulanması karşılığında, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde çekilmesini" planladığını iddia etti.

Gazete, okuyucularına, "Peres'in İsrail'in Gazze Şeridi'nden tek yanlı olarak çekilerek, Yaser Arafat'ın ilk aşamada burada bağımsız bir devlet kurmasına izin vermeyi düşündüğünü" duyurdu.

Misilleme toplantısı

İsrail'in Hayfa kentinde önceki gün girişilen ve 15 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı intihar saldırısında sonra İsrail Savunma Bakanı Binyamin Ben Eliezer, misillemede bulunup bulunulmamasını görüşmek üzere askeri yetkilileri toplantıya çağırdı. İç istihbarat birimi Şin Bet'in Başkanı Avi Dichter'in de katıldığı toplantıdan sonra, alınan karar hakkında bilgi verilmedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.