HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

İzmir'de delta alarmı

13.09.2001 00:00:00
Amerika Birlişik Devletleri'nin (ABD) New York ve Washington kentlerine önceki gün gerçekleştirilen tarihin en büyük terör saldırısının ardından, tüm dünyada olduğu gibi İzmir'deki ABD Tesisleri'nde de en üst seviyede güvenlik alarmı olan "Delta Alarmı" verildi. İkinci bir emre kadar tüm Amerikalı görevlilerin dışarı çıkması yasaklanırken, ABD Tesisleri'nin çevresi de Türk polisi tarafından güvenlik kordonu altına alındı.

Başka ABD olmak üzere, tüm dünyayı şoke eden korkunç saldırı üzerine, terör odaklarının bu ülkenin tesislerine de saldırabilecekleri varsayımı gözönüne alınarak, harekete geçen Amerikan ve Türk yetkililer, İzmir'deki tesislerde koruma önlemlerini artırdı. Amerikalı görevlilerin kaldıkları binaların etrafı güvenlik çemberiyle kordon altına alınarak, trafiğe kapatıldı. Görevli Amerikalılara ise, ikinci bir emre kadar konutlarından çıkmamaları talimatı verildi. Bunun üzerine, 5 yıldızlı otellerde kalan Amerikalılar da koruma bölgelerine çekilirken, aktivitelere son verildi.

Öte yandan, terör bağlantısı nedeniyle Amerika'daki saldırı konusunda kimse konuşmak istemezken, İzmir Türk-Amerikan Derneği Başkanı Nesrin Mavitan, "Çok üzgünüz. İnsanlık adına korkunç ve utanç verici bir olay. Nefretle kınıyorum. Amerikalı dostlarımıza başsağlığı, hayatını kaybedenlere de rahmet diliyorum" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.