HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Komediler ağır bastı

01.09.2001 00:00:00
Sinemalarda komedi ve eğlenceli macera filmlerinin vizyonda ağırlık kazandığı yaz dönemini yaşıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren ve gösterimi devam eden filmlerin yanında yenileri de birbir vizyonla tanışıyor. Bunlardan birincisi ilk filmiyle seyirciden yeterli ilgiyi gören ve devamı çekilen Dr. Dolittle-2. Yönetmenliğini Steve Carr'ın üstlendiği filmde, Murphy'ye Lisa Dolittle rolünde Kristen Wilson, Joseph Potter rolünde Jeffrey Jones ve Maya Dolittle rolünde Kyla Pratt eşlik ediyor. Filmin konusu şöyle:

Hayvanlarla konuşmayı başaran doktor rolü ile bir kez daha karşımızda! Artık iyice ünlü olan doktorumuzun bakabileceğinden çok daha fazla sayı ve çeşitte hastası vardır. İki bacaklılar, dört bacaklılar, doktorun önünde kuyruk olmuştur.

Ancak, bu kez hayvan dostları onun muayehane ziyaretlerinden fazlasını istemektedir. İyi kalpli doktorumuz, bu sefer gelmiş geçmiş en büyük insan hayvan çatışmasının içindedir. Ormanı vicdansız insanlardan kurtarmak için arabuluculuğa girişir. Bir sirk ayısı ile nesli tükenen türden bir ayının arasını yapacaktır. Maalesef, birbiri ile hiç alakası olmayan bu iki ayıyı biraraya getirmek pek de kolay olmayacaktır.

KÜNYE

Yönetmen: Steve Carr

Senaryo: Larry Levin

Müzik: David Newman

Oyuncular: Eddie Murphy, Kristen Wilson, Jeffrey Jones, Kevin Pollak, Kyla Pratt, Steve Irwin (Discovery Channel'de program yapıyor)

DİNOZORLAR YENİDEN

Vizyonla tanışan bir diğer film ise "Jurassic Park-3". Serinin ilk filmi büyük hasılat yapmış ve bu rekoru uzun bir süre elinde bulundurmuştu. Şimdi serinin üçüncü filmi sinemalarda gösteriliyor. Joe Johnston'ın yönettiği filmin senaryosunu Peter Buchman kaleme aldı. Yapımcılığını Steven Spielberg'ün üstlendiği filmde, Sam Neill, Tea Leoni, William H. Macy ile Michael Jeter rol alıyor. Filmin konusu kısaca şöyle:

Dört insanın ölümü ve projenin başarısız olması sonucu, Isla Nubaradası, Costa Rica hükümeti tarafından halka kapatılır. Kapatılma olayının dört yıl sonrasında ikinci bir girişim yapılır ve dinozorların "yeniden diriltilmesi deneyi", bu kez Los Cincos Muertes Adası'nda hayata geçirilir. Ancak, büyük bir fırtınanın laboratuvarı yoketmesinin ardından, dinozorlar bulundukları yerden kaçarak adanın vahşi ortamına dağılırlar. İçlerinden bazıları, adanın elverişli ekolojisi içinde sürpriz bir biçimde hayatta kalmayı başarır. Aradan dört yıl geçer; dinozorlar yine karşımızdadır... Bu kez, dinozorlarla dolu bir adanın üzerinden uçmak isteyen bir grup zenginin macera hevesi yüzünden bilim adamlarının başı belaya girer. Dr. Alan Grant (Sam Neill), kendisi ve çevresindekilerin yaşamını kurtarmak için amansız bir mücadeleye girişir.

ŞAŞKIN CASUSUN MACERALARI

Vizyondaki bir diğer komedi ise "Şaşkın Casus-Company Men" adlı film. Peter Askin ve Douglas McGrath'in yönettiği film Fransa-ABD-İngiltere ortak yapımı. Sigourney Weaver, Steven Banks, Douglas McGrath, Ryan Philippe ve John Turturro'nun rol aldığı filmin konusu kısaca şöyle:

ABD ile Küba arasında "Domuzlar Körfezi Krizi"nin yaşandığı dönem... 1950'lerin sonunda Amerika'da yaşayan Allen Quimp (Douglas McGrath) bir taraftan sürücü kursu hocalığı yapan, aynı zamanda gramer konusunda da uzman mütevazı bir adamdır. Eşi Daisy (Sigourney Weaver) ise onun daha önemli, statü sahibi bir işe sahip olmasını istemektedir.

Allen, karısını memnun edebilmek için önce kendisini sonra da çevresindekileri CIA ajanı olduğuna inandırır. Rus baleti Petrov'un da Amerika'ya iltica etmek için Allen'a yani "şaşkın casusa" ihtiyacı olması işleri iyice karıştırır. CIA, Allen'ı ilk iş olarak Küba'ya yollar. Bu sessiz tropik adada şaşkın casusu çeşitli entrikalar beklemektedir.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.