HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Macbeth'e farklı yorum

22.10.2003 00:00:00
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni sezon oyunlarından "Macbeth"in galası, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde 20 Ekim 2003 Pazartesi günü saat 20:30'da gerçekleşti.

Ali Taygun'un yönettiği Macbeth, W. Shakespeare'in önemli tragedyaları arasında yer alıyor. Ali Taygun, oyunu farklı bir reji anlayışıyla Mezopotamya'da yeniden yorumluyor. Savaş meydanında gösterdiği yiğitliğin ardından yolda cadıların, iktidarını kulağına fısıldadığı Macbeth, karısıyla birlikte iktidarına kanlı bir yoldan uzanır. Ancak Lady Macbeth ve Macbeth için bu yolun sonu hiç de mutluluk getirmez. İktidar hırsı, felaketlerin de başlangıcı olur.

Macbeth'te Salih Sarıkaya, Selim Can Yalçın, Murat Garibağaoğlu, Murat Coşkuner, Levent Üzümcü, Ersin Sanver, Ergün Işıldar, Eraslan Sağlam, Mehmet Avdan, Eray Kahya, Öner Erkan, Tolga Yeter, Bora Akkaş, İbrahim Can, Oktay Sözbir, Ümit İmer, Kahraman Acehan, Serkan Bacak, Murat Üzen, Volkan Ayhan, Çağlar Yiğitoğulları, İbrahim Gündoğan, Volkan Kandemir, Aslı Öngören, Hümay Güldağ, Melike Altınbaran, Alev Oraloğlu, Deniz Dikmen, Mahperi Mertoğlu, Meriç Benlioğlu, Özge Benlioğlu, Özge Borak, Kaan Yoldaş, Funda Gürses, Demet Coşkun ve Özge Tarhan rol alıyor. Oyunun dekor tasarımı Tomris Kuzu, kostüm tasarımı Nilgün Gürkan, ışık tasarımı Murat İşçi, efekt tasarımı Taşkın Gökçen imzasını taşıyor. Müzik şefi ise Hüseyin Tuncel.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.