HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Miğfer, mızrak hamburger bira

05.07.2001 00:00:00
Şu Taha Kıvanç... Hani yüzü maskeli dedikodu yazarı... Evet yanlış duymadınız. Günlerdir adını anmaya cesaret edemediği bizleri diline dolayıp duruyor.

Lafı eveliyor, geveliyor. Bir şeyler söylemeye çalışıyor, söyleyemiyor. Bir kaç gün önce "Kuvayı Milliye Mitinglerine" karşı, Emin Çölaşan ile ağız birliği etmişçesine laf etmeye kalktı.

Önceki gün de dedikodu sütununda, MGK'da, "Bazı tarikat ve mezheplerle, kendilerini devlete kazandırmak için, temas kurulduğundan" bahisle, hakkımızda "atıp tutuyor".

Gazeteciliğin en temel kuralı olan "konunun taraflarına sorma" gereği duymadan tam bir dedikoducu üslubu ile bakın neler döktürüyor:

"Son zamanlarda bazı büyük kentlerde "Ermeni mezalimini protesto" amaçlı mitingler düzenleyen, yayın organlarında "devlete bağlılık" görüntüsü vermeye özen gösteren, toplantılarında "kahraman ordumuz" sloganı atıldığını duyduğumuz, partileşme arayışına girdiği haberleri gelen bir dini cemaat var... Acaba o mu kast ediliyor?"

Tam bir tecessüs kumkuması adam... Şimdi o adama bir kaç mütevazı sorumuz olacak.

Konu ile ilgili yazdığınız yazılarda bizim düzenlediğimiz mitingin hep ne hikmetse Ermeni mezalimini protesto üst başlığını yazıyor, mitingin asıl konusunu oluşturan "Ulusal Bağımsızlık" boyutunu pas geçiyorsunuz. Bu Ermeni soykırımını reddetmek çok mu yüreğinize oturdu. Etnik bir rahatsızlığınız mı var, çok mu üstünüze alındınız?

Ya da patronunuz sayılan ve şimdilerde o kayıkçı kavgası yaptığınız Doğan Medya grubunun çarşaf çarşaf hayat hikayesini verdiği yeni yetme politikacı ile birlikte ABD Bağımsızlık Gününü kutladığınız günlerde Türk milletinin bağımsızlığından bahsetmek pişmiş aşa su mu kattı?

Öyle ya dün "kubbeler miğfer, minareler mızrak" diyen patronunuzun bu gün ABD elçiliğinde elçinin "Buyrun sizleri ABD binası ve hamburgeri ile başbaşa bırakıyorum" dediği bir ortamda Ulusal Bağımsızlık da nereden çıktı mı diyorsunuz.

Sonra bilumum siyasetçi ve gazeteci fırdöndünün ABD'ye bağlılık yemini ettiği, Greenkartı ile Atlantik-İstanbul hattında fink attığı bir dönemde, Türk devletine bağlı bir grup sizi rahatsız mı etti? Evet bizler her Türk vatandaşı gibi Türk devletine bağlıyız. Çünkü biz Müslüman Türk milletiyiz. Ve bu devlet bizim devletimiz. Siz kendinize başka bir devlet arayabilirsiniz ancak bir şartla... Takiyye yapmadan, açık ve net olarak kimliğinizi ortaya koyarak köşenize gerçek fotoğrafınızı ve adınızı yazarak.

Mitinglerde, "Kahraman Türk Ordusu" sloganlarının atılmasından rahatsız olmuşsunuz. Yoksa o goygoyculuğunu yaptığınız, akıldaneliğini ettiğiniz yeni siyasi oluşumlar "Kahrolsun Türk Askeri, yaşasın ABD'nin bağımsızlık günü mü diyecek".

Şimdi daha iyi anlaşılıyor. Geldiğiniz bu nokta sayesinde Güneydoğu'yu Kürdistan ilan eden medya grubunun gözüne girdiniz.

İnsanoğlu çiğ üst emmiş derler. Doğru imiş zahir. Minareler mızrak söyleminden "hamburger bira ziyafetine" ne kadar kısa bir zamanda evrildiniz.

Vah size, vahlar size...
 
İbrahim Berk / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.