HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Petrol Kimya'da grev düğmesine basıldı

22.10.2003 00:00:00
Türk-İş'e bağlı Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), Kimya İşverenleri Sendikası (KİPLAS) ile yaptığı toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alamayınca, 60 günlük grev sürecini dün iş yerine asılan grev ilanı ile başlattı

Türk-İş'e bağlı Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), Kimya İşverenleri Sendikası (KİPLAS) ile yaptığı toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alamayınca, 60 günlük grev sürecini dün iş yerine asılan grev ilanı ile başlattı.

Türkiye Gübre Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TÜGSAŞ) ile Samsun, Kütahya, Bursa Gemlik Gübre Fabrikası AŞ'de çalışan bin 600 işçinin, 60 gün içerisinde toplu görüşmelerden sonuç alamazsa greve gideceği bildirildi.

Petrol-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı'nın, Samsun TÜGSAŞ'ta işçilerle yaptığı toplantıda, toplu sözleşme görüşmelerinden olumlu bir sonuç alınamadığı açıklandı.

Petrol-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Necdet Kan, iş yeri ilan panosuna astıkları grev ilanı ile 60 günlük grev sürecini başlattıklarını kaydetti.

Öte yandan, TÜGSAŞ Genel Müdürlüğü'ne bağlı Samsun, Kütahya, Bursa Gemlik Gübre Fabrikası AŞ ve TÜGSAŞ Genel Müdürlüğü'nde çalışan bin 600 işçinin de, 60 gün içerisinde toplu görüşmelerden sonuç çıkmazsa greve gideceği bildirildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.