HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Rusya, elektriğimize iştah kabartıyor

23.10.2003 00:00:00
Rusya Birleşik Enerji Sistemleri (RAO ESS Rossii) Türkiye'de özelleştirilecek elektrik kurumları ihalesinde yer alacağını bildirdi.

İtar-Tass, RAO ESS Rossii'nin Yönetim Kurulu Başkanı Andrey Rappoport'un Erivan'da yaptığı açıklamada, Türkiye'de özelleştirileceği açıklanan elektrik kurumlarına talip olduklarını belirterek, Türkiye için de "fantastik, çekici, büyüyen ve dinamik gelişme gösteren bir pazar" ifadesini kullandığını duyurdu. Türkiye'nin ihale şartlarını henüz açıklamadığını dolayısıyla RAO ESS Rossii'nin yatırımının maliyetini henüz bilemediklerini belirten Rappoport, "Her halükarda, bu rekabette biz kesinlikle aktif oyuncular olacağız" dedi. Türkiye'nin özellikle Bağımsız Devletler Topluluğu sınırındaki bölgelerinde elektrik sıkıntısının bulunduğunu dile getiren Rappoport,enerji ihalelerine katılımlarının sadece Türkiye ile de sınırlı kalmayacağını sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.