HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Serdengeçti: Piyasalarda panik yok

10.10.2001 00:00:00
Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ABD ve İngiltere'nin Afganistan'a yönelik harekatı ardından, piyasalarda bir panik havasının yaşanmadığını söyledi. Serdengeçti, yaptığı değerlendirmede, piyasaların yakından izlediğini belirterek, "bu sabah dedik ki gene bir panik durumu olabilir. Pek öyle bir işaret yoktu. Gün içinde olabilirdi ama yaşanmadı" şeklinde konuştu.

Merkez Bankası olarak, piyasalara 11 Eylül'de New York ve Washington'a düzenlenen terörist saldırı ardından ne dedilerse gene geçerli olduğunu hissettirdiklerini ifade eden Serdengeçti, Afganistan'a düzenlenen hava saldırısının o olayın devamı olduğunu hatırlattı.

Serdengeçti, "Dolayısıyla biz bütün piyasalara yakından bakacağız. Bir panik görürsek, bir likidite eksikliği şu bu gireceğiz. Aynen 11 Eylül'deki gibi. Ama bir panik olmadı" dedi.

Enflasyon hedeflemesi netleşmedi

Merkez Bankası'nın enflasyon hedeflemesine ne zaman geçeceği yolundaki soruya, enflasyon hedeflemesi sistemine önceden açıklanan belli bir plan dahilinde gidildiğini hatırlatan Serdengeçti, "Bu 11 Eylül süreci hem dünyada, hem Türkiye'de pek çok şeyi değiştiriyor. Böyle bir bakış açısı var. Dolayısıyla henüz kesinleştirmiş değiliz" yanıtını verdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.