HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Silahlar susmuyor

24.06.2001 00:00:00
Görgü tanıkları, Mi-24 helikopterinin başkent Üsküp'e 10 kilometremesafede Arnavut askerin elindeki köye dün sabah yeniden ateş açtığını ve köyden dumanların yükseldiğini söylediler.

NATO Genel Sekreteri George Robertson, Makedonya'da çatışmaların yeniden başlamasını "tam bir çılgınlık" olarak değerlendirerek, Üsküp'e, Arnavut askerlere yönelik saldırıları durdurması çağrısında bulunmuştu.

Makedon ordusu ilerliyor

Makedon ordusunun, Arnavut askerlerin elindeki Araçinova köyüne girdiği ve köyün üçte birinin denetimini elegeçirdiği bildirildi.

Ordu sözcüsü Blagoja Markovski, "Askerler köyün içinde. Köyün üçte birini ele geçirdik, ancak tam bir zafer beklemiyoruz" diye konuştu.

Markovski, köye kaç askerin girdiği konusunda yorum yapmadı.

Bölgedeki basın mensupları, başkent Üsküp'e 10 kilometre mesafedeki köyde askeri birliklerle Arnavut askerler arasında makinalı tüfek çatışması olduğunu söylediler.

Bu arada AB Ortak Savunma ve Dış Politika Yüksek Temsilcisi JavierSolana'nın Üsküp'e geldiği, ateşkesi sağlamak ve görüşmelerin yeniden başlamasını sağlamak için siyasi liderle görüşeceği bildirildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.