HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

Sınırda bayramlaşma

03.11.2005 00:00:00
Ramazan Bayramı'nda 23 bin 791 Kilisli, akrabalarıyla bayramlaşmak için 48 saatliğine Suriye'ye gidecek.

Kilis Valisi Aslan Kütükçü, Ramazan Bayramı'nda 23 bin 791 Kilisli'nin akrabalarıyla bayramlaşmak için 48 saatliğine Suriye'ye gideceğini belirterek, geçişler sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için her türlü tedbirin alındığını söyledi.

4, 5 ve 6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek yatılı bayramlaşma için Kilis Vali Yardımcısı Muammer Aşık başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıda, güvenlik toplantısında alınan kararlar ve uygulamalarıyla ilgili olarak, çeşitli kurum ve kuruluşlara görev taksimi yapıldı. Güvenlik toplantısında alınan kararları açıklayan Vali Aslan Kütükçü, vatandaşların Suriye'ye geçişleri sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için her türlü tedbirin alındığını kaydetti. Kütükçü, güvenlik toplantısında alınan kararları şu şekilde açıkladı: "Suriye'nin Es Selama Sınır Kapısı'nda, Suriye heyeti ile Türk heyeti arasında yapılan protokol gereği, 4 ve 5 Kasım tarihlerinde Suriye tarafına geçecek olan Türk vatandaşları, 4-5 Kasım tarihinde Suriye'ye çıkış yapacak. 4 kasım tarihinde Suriye'ye çıkış yapacak olan Türk vatandaşları 5 Kasım tarihinde yurda dönecek. 5 Kasım tarihinde Suriye'ye geçenler, 6 Kasım tarihinde Türkiye'ye dönecekler. Evde bayramlaşma ile ilgili olarak alınacak tüm tedbirlerden Vali Yardımcı Muammer Aşık ile birlikte sorumlu olacak. Bayramlaşma süresince Suriye'ye geçecek Türk vatandaşları sabah 08.00'dan sonra Suriye tarafına bırakılacak ve Türk tarafında görevliler 07.30'da görevleri başında olacaklar. Suriye'ye gidecek Türk vatandaşları, Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan otobüslerle alınarak, Suriye tarafına getirilecek kesinlikle yaya geçişlerine izin verilmeyecek. Bayramlaşma ile ilgili tedbirler ve düzenlemeler, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Öncüpınar Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü tarafından alınacak. Görevlilerin yakasında onaylı görevli kartı bulanacak. Bayramlaşma sona erinceye ve Türk vatandaşlarının dönüşleri sağlanıncaya kadar görevliler yerlerinden ayrılmayacak. 4 Kasım Cuma günü Suriye'ye geçecek Türk vatandaşları beyaz, mavi ve sarı renklerdeki kartlar ile 6 Kasım Cumartesi ise yeşil, turuncu ve eflatun renkli tanıtım kartı ile çıkış yapacak." Kütükçü, Öncüpınar Kara Hudut Sağlık Denetleme Merkezi ve Tabipliği'ne ek olarak ambulans, doktor, hemşire, sağlık memuru ve ebe bulundurulacağını da sözlerine ekledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.