HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Siyasetçiler batırıyor

26.07.2001 00:00:00
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, siyaset ciddi ve ilkeli insanlara teslim edilmedikçe popülist politikacılarla bir yere varılamayacağını ve ekonomik programın da başarılı olamayacağını söyledi. TİSK tarafından hazırlanan "Türk Sanayiinde Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri" isimli kitabın tanıtımında konuşan Baydur, ekonomide yaşanan sorunlarla ilgili değerlendirmesinde siyasetçilere ağır eleştirilerde bulundu. Krizleri önleyen ve kalkınmayı sağlayan faktörün girişimcinin ekonomik ve siyasi ortama, kamu politikalarına duyduğu güven olduğuna işaret eden Baydur, "Eğer bir ülkede vergi yükü ödenemez düzeyde ise,geçmişe dönük vergi alınıyorsa, SSK primler ve diğer sosyal şarjlar astronomik oranda artırılıyorsa, devletin gelecekte üretilen kaynaklara el koyma yönünde nasıl bir davranış göstereceği belli değilse sonuç elbetteki böyle olacaktır" diye konuştu.

142 bin işçi işsiz kaldı

TİSK Başkanı Refik Baydur, 2000 yılında yaptıkları bir araştırma sonucuna göre 142 bin işçinin işsiz kaldığını ve 8 bini aşkın işletmenin kapandığını ifade ederek 2001 yılında da bu kötü gidişatın sürdüğünü söyledi. Baydur ayrıca, "Türkiye'de öncelikle politikacılarımız israfa son vermeli kadrolaşmayı ve seçim yatırımını terketmeli ve özellikle kendi içindeki sorumsuzlukları temizlemelidir. Milletvekillerinin hastalık harcamalarından akrabaları bir yana artık mahalleli bile faydalanıyor. Bu bir devlet istismarıdır, milletvekili bunu yaparsa balık baştan kokar"dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.