HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Sular kontrol altında

08.08.2001 00:00:00
Sağlık Bakanlığı, ruhsatlandırdığı polikarbonat damacanalarda piyasaya sunulan suların kapaklarına, tüketicilerin yanılgıya düşmemesi ve izinli suların izinsiz sulardan ayırt edilmesi için "hologramlı shrink" (taklit edilemeyen, parlak, kabartmalı şekil) şartı getirdi.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede, "hologramlı shrinklerin" dönüşümlü polikarbonat damacanalarda satılan sularda uygulanması gerektiği bildirildi.

Korsanlara engelleme

Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Toprak, yaptığı açıklamada, toplumun temiz, güvenli ve sağlıklı su tüketiminin sağlanması ve tüketicinin yanıltılıp aldatılmasını önlemede kendilerine büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Sözkonusu uygulama ile kiralanan su miktarından fazla suyun kullanımının önleneceğini belirten Toprak, amaçlarının izinsiz kaynak ilavesini, kaçak su satışlarını, izinsiz kuyu suyu satışlarını ve izinsiz su dolumlarını önlenmek olduğunu bildirdi.

Etiket uyarısı

Genelge ile pazarın önemli bir bölümü ellerinde olan korsan su satıcılarının engelleneceğini vurgulayan Toprak, hologramlı shrink uygulamasına geçenlerin satışlarının ve karlarının artacağını söyledi.

Toprak, son olarak, vatandaşları hologram etiketi olmayan suları almamaları konusunda uyardı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.