HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Taliban: Bu saldırı tüm Müslümanlar'a

09.10.2001 00:00:00
Afganistan'daki Taliban yönetiminin İslamabad Büyükelçisi Abdüsselam Zaif, terörist bir hareket olarak nitelendirdiği hava harekatının, sadece Afgan halkına karşı değil, tüm Müslümanlara karşı yapıldığını öne sürdü. Zaif, düzenlediği basın toplantısında, dün geceki harekatın "ABD ve İngiltere'nin doğrudan bir terörist hareketi" olduğunu belirterek,ABD'nin kendi çıkarları için bölgeyi kana buladığını iddia etti.

"Saldırı sadece Afganistan'a karşı değil, tüm İslam dünyasına karşı yapılmış bir terör eylemidir" diyen Zaif, ABD'nin uzun süreden beri Müslümanlara karşı saldırgan bir tutum izlediğini savundu. Afganistan'ın daha önce de iki kez bu tür saldırılara uğradığını ve bunlardan birinde Sovyetler Birliği'nin başarısız olduğunu kaydedenZaif, ABD'nin mantıklı düşünmesi durumunda başarısız olacağını bilmesigerektiğini söyledi. Zaif, "Bu harekatın sonuçları hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar ağır olabilir" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.