HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Tartışmalı yasa geçti

08.06.2001 00:00:00
Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Yasa'da değişiklik yapan yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda 54'e karşı 198 oyla kabul edildi. Tasarı üzerinde önceki saat 14.00 sıralarında başlayan görüşmeler dün sabaha karşı 03.30'da tamamlandı. Tasarının yasalaşması için Genel Kurul son gün 13.5 saat mesai yaptı. Muhalefet milletvekilleri, neredeyse tüm maddeleri üzerinde değişiklik önergesi verip, söz haklarını kullanarak ve sık sık karar veya toplantı yeter sayısının aranmasını isteyerek tasarının yasalaşmasını engellemeye çalıştılar. Görüşmeler, iktidar gruplarının da çoğunluğu sağlayamaması nedeniyle sık sık aksadı.

Yasanın görüşmelerinde hükümet sırasına yeni bakan Yılmaz Karakoyunlu oturmuştu. Ancak ilerleyen saatlerde Karakoyunlu rahatsızlanarak Meclis'ten ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Sezer'in onayına sunulacak olan ve yeni radyo-TV yasası pek çok düzenlemeyi içeriyor.

Kamer Genç

ANAP'lılarla kapıştı

Doğru Yol Partili Kamer Genç'in Mavi Akım'la ilgili iddiaları, Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ı kızdırdı. Kamer Genç'in 'yalan söylediğini' savunan Yılmaz, "Tutanakları alacağım. Kendisini mahkemeye vereceğim" dedi.

Bir başka tartışma ise, yine Kamer Genç ile ANAP'lı Güneş Taner arasında yaşandı. Taner, kürsüdeyken Genç yerinden "Etibank'ı ne yapacaksınız? Yönetim Kurulu üyeliğinden kaç lira aldınız?" diye laf attı. Taner'in Genç'e cevabı "Ben sizin gibi çiçek sulamam. Sürekli milletvekilliğinden istifa etmem. Ama siz iddialarınızı ispat ederseniz ben bu kürsüde kendimi vuracağım" oldu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.