HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Üniversiteyi kazanan öğrencilere bir sınav hakkı daha

22.10.2003 00:00:00
Üniversiteyi kazanan ancak tek dersten başarısız oldukları için liseden mezun olamayan öğrencilere yeni bir sınav hakkı tanındı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Necat Birinci imzasıyla yayımlanan genelgede, yükseköğretim kurumlarına yerleştirildikleri halde ortaöğretim kurumlarından tek dersten başarısızlıkları nedeniyle mezun olamayan öğrenciler için geçen ay bir sınav hakkı verildiği ve sınavların 6 Eylül 2003 tarihinde yapıldığı belirtildi.

Ancak MEB'e yapılan başvurularda bir yükseköğretim programına yerleşen öğrencilerden bazılarının çeşitli nedenlerle tek ders sınav hakkından yararlanamadıklarının tespit edildiği bildirilen genelgede, bu nedenle şu durumda bulunanlara yeni bir sınav hakkı tanındığı kaydedildi:

Açıköğretim Fakültesi'ne yerleşenlere,

* Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarını kazananlara,

* Genel yerleştirme soncunda veya kayıt yaptırmama nedeniyle boşalan kontenjanlara ek yerleştirmeyle kesin kayıt hakkı kazananlara,

* Bir yükseköğretim programına yerleşen, yargı kararı soncu başarısızlığını tek derse indirenlere.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.