HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Yabancı yatırımcı temkinli

21.07.2001 00:00:00
Ekonomik krizi atlatmakta zorluk çeken Türkiye, yabancı yatırımcıların merceği altındı.

Şahinler Holding Başkanı Kemal Şahin, ülke ekonomisinde yaşanan krizin henüz reel sektöre yansımadığını belirterek, "Türk ekonomisinde yaşanan krizin ortasına geldik" dedi. Şahin, iç piyasanın daraldığını, bunun reel sektörün satışlarını ve kapasite kullanım oranlarını daralttığını ifade ederek, bundan çıkışın ihracatı artırmakla gerçekleşeceğini söyledi. Yabancı yatırımcıların Türkiye'deki krizi sürekli izlediğini ve şu anda tedirgin olduğunu kaydederek, bu tedirginliğin bir kısmının psikolojik olduğunu anlattı.

Yabancı yatırıcı beklemede

Kemal Şahin, yabancı yatırımcıların Türkiye pazarına orta ve uzun vadede güven duyduğunu, ancak bazı belirsizliklerin ortadan kalkmasını ve ekonominin stabiliteye kavuşmasını beklediğini belirterek, "Dış dünya Türk ekonomisindeki krizi titizlikle izliyor. Yabancı sermaye yatırımlarının Türkiye'ye yönelik çok ciddi yatırım projeleri var. Bunları realize etmek izin krizin hararetinin düşmesini bekliyor" diye konuştu. Türkiye'de yapılan değerlendirmelerin yurtdışı piyasalara daha büyüyerek, yansıdığını ifade eden Şahin, bunun da yabancı yatırımcıyı tedirginliğe ittiğini ileri sürdü.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.