HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

Yabancı yatırımcıya kolaylık sağlanacak

26.08.2001 00:00:00
Başbakan Bülent Ecevit, reel ekonomiye yeniden canlındırmak amacıyla yerli ve yabancı yatırımcıları her türlü kolaylığı sağlayacaklarını söyledi.

Başbakan Ecevit, yaptığı basın toplantısında, başta Türk Lirası'na yeniden geri dönüş olmak üzere hükümetin ekomomik konulardaki yeni görüşlerini anlattı.

Son dönemde TL'ye yeniden döşünüşün çok sevindirici olduğunu belirten Ecevit, "TL'ye saygınlık kazandırısak, reel ekonomiye de hız kazandırırız. Yatırımları artırmak ve kapanan işyerini canlandırmak için gerekeni yapacağız" dedi. Başbakan Bülent Ecevit, yabancı sermayenin önündeki bürokratik engelleri kaldırmak için yasal hızırlık yaptıklarını ve bu konudaki yasa tasarının yeni yasama döneminde Meclis'e sevkedileceğini bildirdi. Ecevit, yurt dışındaki vatandaşlardan da yatırım yapmalarını beklediklerini vurguladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.