HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yazın kan bağışı azalıyor

08.07.2001 00:00:00
Kızılay Derneği Genel Başkanı Ertan Gönen, yaz aylarında kan bağışının yaklaşık yüzde 35 oranında azaldığını belirterek, vatandaşları kan bağışında bulunmaya çağırdı.

Gönen, havaların ısınmasıyla kan bağışı oranının önemli ölçüde düştüğünü belirterek, bu durumun sağlıkla ilgili kaygılardan kaynaklandığını söyledi.

Bazı kişilerin yaz aylarında sağlıklarının bozulacağı düşüncesiyle kan bağışlamaktan kaçındığını dile getiren Gönen, bunun yersiz bir korku olduğuna işaret etti. Sıcağın kan veren kişide herhangi bir rahatsızlık oluşturmadığını belirten Gönen, kışın düzenli olarak kan veren bazı kişilerin de yazın tatile çıktıkları için bağışı aksattıklarını dile getirdi.

Yazın artan trafik kazalarının da dikkate alınması halinde bağışa duyulan gereksinimin boyutunun ortaya çıkacağına dikkati çeken Gönen, yaz mevsiminde kan bağışının yaklaşık yüzde 35 oranında azaldığını belirtti.

Bağışların azalmasının kana ihtiyacı olan vatandaşlar açısından önemli bir sıkıntı kaynağı oluşturacağını söyleyen Gönen, bu konuda duyarlılık beklediklerini ifade etti.

Ertan Gönen, kan bağışının kutsal bir hizmet olduğuna işaret ederek, "Vatandaşlarımızı kan vermeye çağırıyoruz" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.