HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Yeni bir Haçlı seferi

16.09.2001 00:00:00
ABD'de meydana gelen olay katliam ve dehşettir. Bunu tel'in ediyorum ve tel'in ediyoruz.

New York ve Washingon'daki stratejik noktalara yapılan saldırıların mahiyetini biz izah etmiş ve "bunu yapan bir terörist grup değil ABD'den intikam almak isteyen çok güçlü bir devlettir" demiştik. Ve yine ilaveten şunu da beyan etmeliyiz ki ABD'de meydana gelen bu olay sıradan bir olay olmayıp teknolojik bir savaştır. Bunu yapan devlet için de "ABD'nin, canını incittiği, yıllardan beri ondan intikam almak isteyen bir devlet ve devlet iradesidir" demiştik. "Şayet ABD korkmuyorsa bu iradenin üstüne gitsin" demiştik.

Şimdi ise ne oldu? Şimdi olan bir takım Arapça dokümanlardan yola çıkarak suçluların Arap kökenli müslümanlar olduğu ileri sürülerek; bunların Afganistan, Sudan, Irak ve Pakistan kökenli olduğu ilan edilmiştir.

Bu acımasız tespit ve kararlara çok samimi ifade ediyorum ki kargalar bile güler.

Buradan hareketle bütün müslümanları ve İslam alemini karşısına alan bir haçlı seferi ilan edilmiştir.

Bu ne korkunç bir mazeret ve korkunç bir gerekçedir. Şayet Arap asıllı insanlar bu uçağın içinde ve bu kaderi paylaşmışsalar dönülmesi imkansız olan bu yolculuğun faturasını bunlara mı kesmek lazım. Ve nitekim uçakta bu kişilerin olup olmadığı da meçhuldur. Ve mutlak ölüme giden bu yolculuğa neden bu insanlar iştirak etsin, her neyse...

Delilsiz ilan edilen bu suçlular listesinin hepsinin Müslümanlar olmasına rağmen, T.C. hükümetinin teslimiyetçi bir politika ile ifade edildiği şekliyle olayı kabul etmesi, hiçbir tereddütte bulunmaması yanlış olsa gerektir. En azından hadisenin şokunun dışında kalma imkanına sahip olmasına rağmen.

Yanlış yönlendirilen Amerika yönetimine sıhhatli bilgiler vererek başlamakta olan bu haçlı seferini çok rahat durdurabilecek ve bu işi de yapabilecek tek ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir. Suçlu olarak ilan edilen gerek terörist örgütlerin gerekse devletlerin ABD'de meydana gelen bu olayı yapmalarına imkan ve ihtimal yoktur. Zira bu olayı vücuda getiren güç bir 3. Dünya Savaşı'nda dünyaya tek başına galip gelebilme ihtimali olan bir güç, bir iradedir. Şayet dünya ve ABD korkmuyorsa bu suçluyu arasın.

Biz o zaman bu suçluyu arayan iradenin yanındayız. Suçlu olarak masum ve mazlum devletlerin gösterilmesi bir acziyet, bir korkaklık ve hedef saptırmadır.

Amerika istihbaratını, FBI, CIA topyekün Pentagon'u, uzay haberleşme sistemini, radar gözetleme ağını topyekün bütün haberleşmeyi dumura uğratacak ve bunu meyadan getirecek bir güçtür bu. Tekrar ediyoruz; ABD korkmuyorsa bu irade ve gücün üzerine gitsin ve ona hesap sorsun.

Masum insanlara ve Müslüman devletlere bir haçlı seferi ilan edip üzerlerine gitmesin.

ABD'nin büyüklüğüne yakışan soylu davranış da budur.
 
Prof. Dr. Haydar Baş / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.