HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Yeşil kart sahtecileri yakalandı

08.06.2001 00:00:00
İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, sahte kaşe ile para karşılığı yeşil kart düzenledikleri belirlenen iki kişi yakalandı. Olaya karıştıkları iddiasıyla Karşıyaka Sağlık Grup Başkanlığı'nda görevli iki memur da gözaltına alındı.

Karşıyaka Kaymakamlığı tarafından yapılan incelemelerde, ekonomik durumu elverişli olmayan vatandaşlara, sağlık hizmeti alabilmeleri için verilen yeşil kartların bazılarının sahte olduğu anlaşıldı. Kaymakam Nazmi Kahraman'ın talimatı üzerine harekete geçen Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, sahte kaşelerle düzenlendiği belirlenen yeşil kartların sahiplerinin sorgusunun ardından, olayı organize ettiği öne sürülen Münir Zenginel (60) ile aracılık yapan Mehmet Çelik'i (47) gözaltına aldı.

30-40 milyon lira karşılığında düzenlenmiş 54 adet sahte yeşil kartın ele geçirildiğini, bu kişiler arasında, ekonomik durumlarından dolayı yeşil kart alamayacak kişilerin bulunduğunu ve bir yılda birçok kez tomografi çektirerek bakanlığa fatura ettirenlerin olduğunun saptandığını söylediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.