HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

Yıldırım ve Cavcav PFDK'ya sevkedildi

28.10.2005 00:00:00
Federasyon Başkanı Levent Bıçakçı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Külüpler Birliği ve Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildiklerini açıkladı.

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, Tahkim Kurulu'ndan istifaların sorumlusu olarak gösterdiği Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiğini söyledi.

Bıçakcı, Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki tesislerinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, İlhan Cavcav ile Aziz Yıldırım'ın, aralarındaki maddi bir ihtilafı federasyon kurullarına zarar verme pahasına, demeçleriyle körükleyerek durumu daha kötü hale getirdikleri iddiasında bulundu.

Levent Bıçakcı, ''Türk futbolunun en büyük sorunu şiddet. Bu şiddeti körükleyen etkenlerin başında da ne yazık ki yöneticilerin sorumsuz beyanları gelmektedir. Artık Futbol Federasyonu kurulları ve kararları üzerinden, kulüp yönetimlerinin kendi camialarına mesaj verme dönemi kapanmalıdır. Bu davranışların Türk futboluna verdiği kalıcı zararları herkes bir kez daha düşünmeli, şapkasını önüne koyup farklı, olumlu ve yapıcı bir tutum takınmalıdır'' diye konuştu.

Futbol Federasyonu yönetimi ve kurullarını hedef alan suçlayıcı açıklamaları şiddetle kınadıklarını ifade eden Bıçakcı, şunları kaydetti: ''Federasyonumuzun icraatlarında bireysel hiçbir girişimin olmayacağının, kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Futbol Federasyonu Başkanı da dahil, hiçbir yönetim kurulu üyemizin kişisel kararlarıyla Federasyon yönetilmemektedir. Tüm kararlar, birlikte varılan uzlaşıların sonucunda çağdaş ve demokratik bir ortamda alınmaktadır. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, futbolun değerini yükseltmek konusundaki kararlılığını ve hassasiyetini bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sürdürecektir. Farklı amaçlara hizmet eden, futbol değerlerini zedeleyip bir kaos ortamı oluşturmaya çalışanların karşısında, talimatların öngördüğü yaptırımlar, ödün vermeden uygulanacaktır.''
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.