HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Y.O'nun eğitim masraflarını BM üstlendi

18.10.2003 00:00:00
BM AIDS'le Mücadele Birimi Üyesi ve buna bağlı Afrika'ya Hareket Vakfı yöneticisi Melek Keçecioğlu, HIV taşıyıcısı Y.O'nun tüm eğitim ve tedavi masraflarını karşılayacaklarını bildirdi. Y.O'nun eğitim gördüğü Şerif Remzi İlköğretim Okulu'na 3 koli oyuncak ve bir koli bisküviyle gelen Keçecioğlu, Y.O'nun ailesiyle beraber sınıfa alındı. Keçecioğlu, Y.O'nun annesi Neşe O. ve babası Nazif O. ile tüm öğrencilere oyuncaklarını dağıttı. Y.O ve sınıf arkadaşları Keçecioğlu'nun sürpriziyle çok mutlu oldu. Bir anda bayram yerine dönen sınıfta Keçecioğlu'nu uzun uzun alkışlayan minikler, derslerinde başarılı olmak için söz verdiler.

Keçecioğlu, daha sonra okul yönetiminden izin alarak, Y.O'yu evine götürdü. Y.O'ya burada da oyuncaklar hediye eden Keçecioğlu, şöyle konuştu: "Afrika'da, BM'nin Fildişi Sahilleri Cumhuriyeti Başkonsolosu olarak ve AIDS'le mücadele konusunda çalışmalar yapıyorum. Orada binlerce AIDS'li çocuk var. AIDS artık dünyada korkulacak bir hastalık değil. İlaçla tedavisi mümkün, ancak bu ilaçlar çok miktarda ve pahalı. Bu yüzden Y.O'ya ve ailesine destek vereceğiz. Y.O'nun eğitimi konusunda çok büyük gürültü koparıldı. Bu olmamalıydı.'' Öğrencilerin sınıfta kendisini sevgiyle karşıladığını ve herkesin büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Melek Keçecioğlu, Y.O'nun ailesiyle 15 günde bir telefonla konuşacaklarını ve 3 ayda bir vakfın doktorlarıyla İzmir'e gelerek ilaç yardımı yapacaklarını bildirdi. Y.O'nun durumunun aile ve doktorlarıyla sürekli ilişki halinde olunarak izleneceğini ve bundan sonraki hayatını sorunsuz geçirmesinin sağlanacağını kaydeden Keçecioğlu, "Ocak ayında İstanbul AKM'de AIDS ile ilgili bir panel düzenleyerek kamuoyuna bilgi verecek ve akşam düzenleyeceğimiz konserin geliriyle de Y.O'nun eğitim ve tedavi masraflarına katkı sağlayacağız'' diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.