HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Zesante 'alternatif tıp'ta çığır açtı

08.10.2005 00:00:00


Geçmişten bugüne kadar bir çok hastalıkların tedavisinde kullanılan ve aynı zamanda zengin protein deposuna sahip olan arı ürünleri kozmetikten bronşite, ülserden prostata birçok derde deva oluyor. Nasıl mı?.. Protein deposuna sahip olan arı ürünleri tarih öncesinden bu yana tüm dünyada kullanılmaktadır. 5000 yıldır kullanılan arı ürünleri ülkemizde yeteri kadar kullanılmadığı için tam olarak gerçek değeri bilinmemektedir. Konu üzerine 10 yıldır araştırmalarını sürdüren Zesante Doğal Kozmetik firması kendi laboratuarın da yapmış olduğu incelemeleri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sonuçları şu şekilde açıkladı. Arı ürünleri bakımından büyük bir potansiyele sahip olan ülkemiz bu önemli kaynağı kullanamamaktadır.

Hastalıklara şifaDünyada en büyük potansiyelin ülkemizde olduğu gözlenmektedir. Dünya arıcılığında ön sıralarda olan Türk arıcılık sektörü, bir çok hastalığa alternatif tıp olarak kullanılan bal mumu ve propolisi çöpe atmaktadır. Bilgisizlik sonucu çöpe giden bal mumu ve propolisler her yıl yüz binlerce dolar zarara neden oluyor. Merkezi Kayseri'de olan firma bu konudaki geniş boşluğu görerek, bal mumu ve propolis karışımından ürettiği ürünlerle müşterilerine alternatif tedavi sunmaktadır. Bal mumu ve propolisin hastalıklarda alternatif tedavi amaçları uzmanlar tarafından da her seferinde vurgulanıyor.

Birçok faydası varArıların kovanlardaki çatlakları kapatmak için kullandığı propolis ve bal mumu, antibakteriyal özelliği ile vucudu bakterilerden koruyor. Bal mumu ve propolisin aynı zamanda, Anti-alerji,anti-depresyon, ateş düşürücü, akne ve egzamanın alternatif tedavisinde, yanık ve kesiklerde, deri hastalıklarında ve kolestrol-kan basıncı düzenleyici özellikleri bulunmaktadır. Arı ürünlerinin bu kadar faydalı bir ürün olduğunu dile getiren Zesante Doğal Kozmetik Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeliha Kartal, konu üzerine yaptıkları araştırmalar neticesinde bu ürünlerden faydalanaraktan doğal kozmetik ürünleri imal ettiklerini dile getirdi. Biz bu ürünleri kozmetik alanında ve prepatların alternatif tedavisinde (bronşit, gastrit, ülser, bağsur, akciğer, damarlar, kollestrol, prostat, parazit, grip) kullanmaktayız.

Hamilelerde bile kullanılıyorPropolis, bal mumu, arı poleni, petek poleni, arı sütü ve arı zehiri dünyada yıllardır kullanılan ürünlerdir. Bal ürünleri dünya üzerinde sporculara enerji desteği ve hamile kadınlarda vücut direncini artırma etkisi ile bir çok alanda kullanılıyor. Biz bu alanda ki boşluğu görerek hemen harekete geçtik ve doğal olarak kozmetik üretmeye başladık. Yakın bir zamanda 14 ayrı ürün ile piyasada yer alacağız. En kısa zamanda da doğal olarak güzellik ürünleri üretimi gerçekleştireceğiz" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.