HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 HAZİRAN 2022, ÇARŞAMBA

Zeybek: AKP, ABD tarafından kuruldu

11.05.2011 00:00:00
DP Genel Başkanı Zeybek, memleketi Bayburt'ta AKP iktidarına yüklendi. Hükümetin bilmeden ülkeyi bölmek için çaba harcadığına işaret eden DP Genel Başkanı Zeybek, AKP'nin belirli sözler verdikten sonra ABD ve güçlü şirketler tarafından kurulduğunu söyledi

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, memleketi Bayburt'ta AKP iktidarına yüklendi. Hükümetin bilmeden ülkeyi bölmek için çaba harcadığına işaret eden DP Genel Başkanı Zeybek, AKP'nin belirli sözler verdikten sonra ABD ve güçlü şirketler tarafından kurulduğunu söyledi. Mitingin yapılacağı Cumhuriyet Caddesi'ne at üzerinde gelen DP Genel Başkanı Zeybek, yaklaşık 10 bin kişiye seslendi. Türkiye'nin beklediği DP iktidarının çok yakın zamanda gerçekleşeceğini belirten Zeybek, "Biz bu bekleyiş bir an önce olsun, gecikmesin diyerek bizim gibi düşünen ve söyleyen, bağımsızlıktan, birlikten, milli, manevi ve insani değerlere bağlılıktan bahseden partileri ittifaka çağırdık. Birleşelim diyenler daha sonra sözlerini tutmadılar. Böylece sınıfta kaldılar. Söylediklerinde samimi olmadıkları ortaya çıktı. Samimi olsalardı bizim yanımızda olurlardı. Sadece Trabzon'dan çıkarak dünya çapında ekonomi kitapları yazan Prof. Dr. Haydar Baş'ın partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, bizimle yola devam etti. İnşallah en kısa zamanda Türkiye, Demokrat Parti iktidarına kavuşacak" diye konuştu.

Gerçek rakip DPBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk mitingini Bayburt'ta yapmasının bir anlamı olduğunu ifade eden Zeybek, "İktidarın başı RTE, biliyor ki gerçek rakibi Namık Kemal Zeybek'tir. Onun için ilk mitingini burada yaptı. Demokrat Parti'nin Genel Başkanı olduğum zaman beni takip etmesi için bir bakanı görevlendirdi. O bakanın yanındaki arkadaşlar bana haber verince bakanı geri çekti. Şimdi iki bakanla beni takip ediyorlar. Namık Kemal Zeybek'i izlemekten sorumlu iki bakan var, hayırlı olsun. Gittiğim her yerde engeller çıkarmaya çalışıyorlar. Hangi TV'ye çıkarsam o bakanlar TV sahiplerni korkutmaya çalışıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar engelleyemecekler. Firavun Hz. Musa'nın gelmesini engellemek için yüzlerce çocuğu öldürdü ama engelleyemedi. RTE'de bizi engeleyemeyecek. Allah'ın takdiri neyse o olacak" diye konuştu.

AKP, ABD'li şirketlerle anlaştı"Size tarihi bir sırrı açıklıyorum" diyerek Bayburtlular'a seslenen Zeybek, "Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'ndeyken ABD Büyükelçiliği'nin siyasi müsteşarı beni ziyarete gelmek istediğini söyledi. Heyetle geldi. Üniversiteyle ilgili sorular sordu, cevaplar verdim. Sanki bunun için gelmiş gibi yaptı ama asıl amacı başkaydı. O zaman AKP diye bir parti yoktu, rahmetli Bülent Ecevit'in Başbakan olduğu 57'nci hükümet vardı. Bir saat sonra AKP gibi bir partiyi tarif etti. 'Böyle bir parti kurulursa nasıl olur' dedi. 'İyi olmaz' dedim ve sebeplerini anlattım. 'Biz bunu destekleyeceğiz, siz de yer alır mısınız' dedi? Türkiye Cumhuriyeti'nde kurulacak bir parti de ABD'nin ve onun siyasi müsteşarının ne işi var? ABD'nin, global kapitalizmin yani büyük şirketlerin kurduğu bir partiden ülkeye bir fayda gelir mi? Ben bu sırrı açıklamak için çok düşündüm ama sonunda bunu içimde saklamanın doğru olmadığına karar verdim. AKP'yi kuran kadro 28 Şubat'tan sonra gitti ABD'deki şirketlerle anlaşma yaptı. 'Biz sizi satmayacağız, ne derseniz onu yapacaz. Bizi iktidara getirin' dediler. Buna göre görev verildi ve ona göre iktidara geldiler. Benim bu feryadım duyulsun, insanlarımız uyansın. Tüm dünyayı ele geçirmek, kendi malları için her yeri pazar haline getirmek isteyen dev şirketler var. Bunlar önce ABD'de Bush diye bir adamı, sonra da RTE'yi iş başına getirdiler. Kıbrıs'tan vazgeçin dediler Kıbrıs'ı verdiler, Rumlar'ın açgözlüğü yüzünden Kıbrıs hala var." "Türkiye'yi RTE'den, onu da kendinden kurtarmak lazım" diyen Zeybek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü sonu Kaddafi, Saddam ve Mübarek gibi olabilir. Onları kullanımı sona erince başlarından attıkları gibi onu da atarlar. Ey RTE bak sesimi duy ve Demokrat Parti'nin seni de kurtaracağını bil. Sen böyle gidersen bu azgınlıkla, doymayan nefisle kendine artık Cumhurbaşkanlığı'nı, Başkanlığı az görüp Halifeliği yakıştıran halinle sonun çok iyi olmaz. Sana sesleniyorum gel DP'ye oy ver. Yanındakiler de 'DP'ye oy versinler ki seni de kurtarsınlar." Bir ülkede orta direğin olmaması halinde o ülkede milli, manevi, insani değerlerin ve demokrasinin sahibinin de olmayacağını anımsatan Zeybek, "Çok açık söyleyeceğim. Gününü, sadece hayatını sürdürebilmek için çalışarak geçiren insanların sayısı 13 milyona ulaştı. Milyonlarca insan çöplerden topladıklarıyla karınlarını doyurmaya çalışıyor. Bu insanlar milli, manevi ve insani meselelerle uğraşmaya vakit bulamazlar. Çünkü onların tek derdi karınlarını doyurmak haline getirildi. Bu kadar işsizliğin çoğaldığı bölgede terör örgütü PKK kolayca kendine yandaş bulacak. PKK içinde evli barklı insan bulamazsınız. Onlar işsiz güçsüz insanları buluyor, sana yemek verecez diyorlar. Demek ki terörü önlemenin birinci yolu Güneydoğu'da ve tüm ülkede işsizliği önlemektir" şeklinde konuştu.

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

11.05.2010, 11.05.2009, 11.05.2008, 11.05.2007, 11.05.2006, 11.05.2005, 11.05.2004, 11.05.2003, 11.05.2002, 11.05.2001, 11.05.2000, 11.05.1999, 11.05.1998, 11.05.1997, 11.05.1996, 11.05.1995, 11.05.1994, 11.05.1993, 11.05.1992


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.