HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

16 bin taraftar termal cihazlarla taranarak stada girecek

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda taraftarlar koronavirüs önlemleri altında statlara alınacak
10.06.2021 16:40:00
16 bin taraftar termal cihazlarla taranarak stada girecek
16 bin taraftar termal cihazlarla taranarak stada girecek
Türkiye ile İtalya arasındaki EURO 2020'nin açılış maçına sayılı saatler kala Roma'nın Olimpiyat Stadyumu'da maça hazır hale geldi.

Stadyumda maç sırasında kapasitenin yüzde 25'ine denk gelen 15.948 taraftar olacak. Stadyuma alanında, içerisinde ve dışarısında 3 bin çalışan olacak. Bu çalışanlardan 1.050'si stadyum içerisinde görev alacak.

EN AZ 4 BİNİN ÜSTÜNDE TÜRK TARAFTAR!

Operasyonlarda Türk taraftarların çoğunluğunun Olimpiyat Stadyumu'nun kuzeyinde yer alması bekleniyor. Sosyal mesafenin uygulanacağı ve uymayanların uyarılacağı maçta, 4 binin üzerinde Türk taraftar olması bekleniyor.

Türk taraftarlar ile ilgili olarak tam tahmin olmamasının nedeni ise maça satılan biletlerin yüzde 60'tan fazlasının İtalya dışı olması...

STADYUMA GİRİŞ İÇİN KATI KURALLAR!

Taraftarlar, stadyuma 48 farkla kapıdan girecek. Bu kapılarda ön filtreleme alanları olacak ve izleyiciler kağıt veya dijital biletlerini gösterdikten sonra stadyum alanına giriş yapabilecek. Bu sırada vücut sıcaklıkları termal cihazlarla ölçülecek. Daha sonra biletin okunacağı turnikye geçiş olacak ve ardından stadyum kampüsüne giriş yapılacak.

Her bilet üzerinde stadyuma giriş için izin verilen saat de yer alacak. En geç stadyuma giriş saati, başlama düdüğünden yarım saat öncesi olarak belirlendi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.