HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

4 bin dolarlık kepenk işe yaramadı

21.08.2001 00:00:00
Eminönü'ndeki bir cep telefonu bayii, 4 bin dolarlık otomatik kepenk sistemi takılmasına rağmen hırsızlar tarafından yine soyuldu

Çemberlitaş Yeniçeriler Caddesi üzerinde bulunan İsmail Özlü'ye ait cep telefonu bayiini sabah açan çalışanlar, gece işyerine girildiğini fark ettiler.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Eminönü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekibi, otomatik kepenk sistemi açılarak girilen işyerinden 2 milyar lira para ile 3 ayrı GSM operatörüne ait yaklaşık 1 milyar lira değerindeki kontürlü kartların alındığını belirledi.

Hırsızların içeride aydınlatma için kibrit kullandığını, cep telefonlarına ise dokunmadığını belirten yetkililer, yaklaşık 4 bin dolara takılan otomatik kepenk sisteminde 150 ayrı şifre bulunduğunu ve açılmasının çok zor olduğunu söylediler.

Eminönü ve çevresinde aynı yöntemle 6 işyerinden daha hırsızlık yapıldığını vurgulayan yetkililer, bu olaylarla ilgili araştırmaların sürdüğünü belirttiler.

İşyeri çalışanları ise 6 ay önce asma kilit kesilerek hırsızlık yapılınca bu kez otomatik kepenk sistemi yerleştirdiklerini, ancak bunun da işe yaramadığını anlattılar.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.