HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

ABD nerede?

21.08.2001 00:00:00
Amerikan Fox televizyonunda konuşan Aşravi, "bölgemizde kan gövdeyi götürüyor ve ABD'nin bu konuda hiçbir dış politika ilkesi yok.Bu sorumsuz davranış, hem bütün bölgeyi, hem de ABD'nin bölgedeki nüfuzunu ve çıkarlarını tehdit ediyor" dedi.

İsrail ile Filstinliler arasındaki çatışmaların Ortadoğu'da topyekun savaş ihtimaline yol açtığını savunan Aşravi, Bush'un bu ortamda Texas'taki çiftliğinde bir aylık bir tatile çıkmasını da eleştirerek, "anlaşılan ABD Başkanı, kendisi tatile çıktığında bütün dünyanın da tatile çıktığını sanıyor" diye konuştu.

Gazze'de şiddet

İsrail tarafından fırlatılan iki füzenin, Gazze Şeridi'nde bir eve isabet etmesi sonucu 1 Filistinli ile 6 yaşındaki oğlu ve 7 yaşındaki kızının öldüğü iddia edildi.

Filistinli güvenlik yetkilileri, Mısır sınırı yakınındaki Rafah kentinde, Samir Ebu Zeid'in evine isabet eden füzeler sonucu, Zeid ileoğlu ve kızının öldüğünü belirtti. Olayda, 2 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Filistinli yetkililerin iddialarını reddeden İsrail askeri yetkilileriyse, Zeid ile iki çocuğunun, Filistinli savaşçılar tarafından açılan havan topu ateşi sonucu öldüğünü ileri sürdüler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.