HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

ABD'ye rağmen

18.05.2001 00:00:00
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda önceki gün başlayan Rusya-AB doruğunun ikinci aşaması olan heyetler arası görüşmeleri gerçekleştirdiler. AB Komisyonu Başkanı Romano Prodi'nin açıklamasına göre, görüşmelerde, ekonomik ve siyasi konular, bu kapsamda özellikle enerji kaynakları alanında işbirliği üzerinde duruluyor. AB heyetinde bulunan AB Ortak Dış Politika ve Savunma Yüksek Temsilcisi Javier Solona da, taraflar arasında stratejik işbirliğiyle ilgili konuların ele alınacağını belirtti.

Solona, görüşmelerden önce, ABD'nin füze savunma sisteminin ele alınmasının planlanmadığını belirtirken, Rus yetkililer konuyu açacaklarını belirtiyorlar.

Putin'in dış politika danışmanı Sergey Prikhodko, "Ancak biz AB-ABD görüş ayrılıkları üzerine oynamayacağız. Çünkü bu ters teper. ABD de AB'nin önemi bir ekonomik ve ticari ortağı" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.