HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

AKP'nin senaryosu Yahudi Makovski'den

11.09.2005 00:00:00
ABD'nin Ankara eski Büyükelçilerinden Abromowitz ve Grosman'ın AKP'nin dizaynında önemli isimler olduğunu belirten Kazan, Abromowitz'in Erdoğan'ı, Grosman'ın da Gül'ü markaja aldığını söyledi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan'ın gündeme bomba gibi düşen açıklamalarının ikinci bölümünde, "Fazilet partisi içindeki yenilikçi hareketin senaryosunu kimler yazdı?" sorusuna cevap aradık. Kazan'a göre, Makovski, Abromowit ve Grosman AKP'nin harcını atan isimler. Kazan, bu üç ismin AKP'ye nasıl yön verdiğini anlatırken, Erdoğan'ın da bu isimlere verdiği sözleri anlattı. Kazan'ın açıklamaları şöyle: Parti içindeki yenilikçi hareket ismi Washington Düşünce Kuruluşu'nun Başkanı Makovski'nin planından geliyor. ABD'nin Ankara eski Büyükelçilerinden Morton Abromowitz ve Marc Grosman, yenilikçi haretin dizaynında önemli isimler. Abromowitz Recep Tayyip Erdoğan'ı, Grosman da Abdullah Gül'ü markaja aldı. Her ikisine de siz bu partinin lideri olacaksınız, siz Türkiye'nin Başbakanı olacaksınız telkinin de bulunuldu. Böylece her ikisi de hazırlanmış oldu. Fazilet Partisi dönemindeki yenilikçi hareket bunların eseri değil. Piyesi yazan Makovski. Piyes'i birileri yazmış, bunlar da aktör olmuş oynuyorlar. Peki bunlar bu teveccühü nereden gördüler? Herşeyden önce ABD'nin desteğinden gördüler. ABD desteğinden yararlanan medya sayesinde gördüler. Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik hırsı vardı. Arkadaşlarımız Fazilet Partisine geçtikten sonra 14 Mayıs 1998'de Fazilet Partisi'nin genel kurul toplantısı yapıldı. Bu toplantı da Recep Tayyip Erdoğan Genel Başkan seçileceğinin beklentisi içindeydi.

                                                                                                                    Yeniçağ


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.