HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 11 MAYIS 2021, SALI

Alışmış kudurmuştan beterdir!

23.09.2005 00:00:00
Başbakan Erdoğan'ın kaçak verginin daha aşağılara çekilmesi için vergi indirimine gidilmesi yönünde taleplerde bulunulduğunu belirterek,  "Vergiyi indiriyoruz, daha da indirebiliriz. Ama alışmış kudurmuştan beterdir" demesi dikkat çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kayıt dışının önlenmesi için kendilerine sürekli olarak vergilerin düşürülmesi talebi geldiğini belirterek, "Kusura bakmayın ağır bir ifade kullanacağım ama alışmış kudurmuştan beterdir" dedi. Erdoğan, "Türkiye'de kayıt dışı korkunç şekilde milletin aleyhinedir" diyerek yüzde 60 dolaylarında kaçak vergi olduğunu ifade etti.Erdoğan, Ankara Shereton Oteli'ndeki Türkiye Vergi Şampiyonları Ödül Töreni'ne katıldı.

Petrolümüz yok, tek yol vergi!Erdoğan, şöyle konuştu: "Vergi, şüphesiz ki devletle vatandaş arasındaki en temel ilişki bağıdır. Vatandaşın en temel sorumluluğu, devletin ise en önemli dayanağı ve dinamizmidir. Bizim petrollerimiz yok. Bizim için en önemli kaynak, Türkiye için vergidir. Burada bir gerçeği vurgulamadan geçemeyeceğim. O da şu: Türkiye'de ne yazık ki kayıt altındaki vergiyle kayıt dışını mukayese ettiğimiz zaman korkunç bir şekilde milletin aleyhinedir. Ne kadarı kayıt altında ne kadarı kayıt dışında, işin içinde olanlar bunu çok iyi biliyorlar. Bugün biz matrah olarak yüzde 40'ı teşkil eden bir matrahtan vergi alıyoruz. Yüzde 60'ı bugün kaçaktır.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.