HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Amerikancıların ayakları dolaştı

22.09.2001 00:00:00
Hayır yanlış duymuş, yanlış görmüşüz. Terörist saldırı sanki ABD'ye değil, Türkiye'ye yapılmış gibi.

Sanki çöken ikiz kuleler New York borsasına değil, bizim borsamıza komşu...

Bunu nereden mi çıkarıyorum, o dehşet saldırıdan sonra ABD borsasından çok İstanbul Menkul Kıymetler Borsası çöktü.

Vurulan Pentagon sanki bizim siyasileri gücünden etti. O gün bu gündür Ankara'da bir telaş bir telaş sormayın gitsin.

Memleket meselelerini kavramakta güçlük çeken ülke sorunları üst üste biriktikçe yürümekte zorluk çeken Başbakan Ecevit, ABD için birşeyler yapabilme aşkıyla dipdiri...

Adeta Başkent'te mekik diplomasisi... Ankara durumdan vazife çıkarıyor, daha doğrusu kendi kendine gelin güvey oluyor, Amerika'ya yapabileceklerinin listesini sunmak için mektup döşeniyor.

Ekonomisi perişan olmuş, millete IMF'nin deli gömleği giydirilmiş Türkiye'nin ne katkısı olabilir dercesine ABD bizi muhatap almıyor. Özbekistan, Tacikistan, Pakistan ile telefon diplomasisi yürüten ABD, bunca çırpınışa rağmen Ecevit'i muhatap almıyor. Üçüncü sınıf elçilik katibi ile muhatap ediyor.

ABD bununla da yetinmiyor, Körfez Savaşı'ndaki oyunu tezgahlayarak Türkiye'nin altını oymak için fırsat bu fırsat Irak'a vurmak istiyor.

Neymiş efendim, New York saldırısının arkasında Bin Ladin ile birlikte Saddam da varmış. Ülkesinde hapsedilen, etrafı ambargo yüzünden ölen bebelerin cesetleri ile çevrili Saddam siber terörün arkasındaki güçmüş. ABD'nin bu ipe sapa gelmez gerekçelerle 20 yıldır kan banyosunda yüzen Irak ve Afganistan'ı hedef seçmesi Asil Kartal Operasyonu'nun karga operasyonuna dönüşeceğini gösteriyor.

Bu arada dünya iki haberle çalkalanıyor. Birincisi Çin'in iki yıl önce Taliban ile gizli anlaşma imzaladığı ve bu yüzden ABD'nin aslında Çin'i hedef aldığı iddiası.

Ki biz bu haberden habersiz şu analizi yapmıştık: "ABD'nin hedefi Hint Okyanusu'na yerleşip Çin'i çevrelemek.

Böylece Irak'tan Afganistan'a gagasını açarak İslam ve Çin'i kontrole almak.

İkinci haber... Terör saldırısından önce İsrail istihbaratının ikiz kulelerdeki dörtbin Yahudi'yi önceden uyararak hayatlarını kurtardığı, saldırıda bir Yahudi'nin dahi hayatını yitirmediği...

Ne o Amerikancıların kulakları kızarır gibi oldu. Türkiye'de sinek ölse derin devleti suçlayan Amerikanofiller! Bu saldırıyı ABD'nin derin devleti yapmış olamaz mı? Hani o pek sevdiğiniz ABD dolarındaki üçgenin tepesindeki göz var ya o...

Biz bunu daha saldırının ikinci günü yazmamış mıydık?

Amerikanofiller bu soruların cevabını vermek yerine yine provokasyon peşinde... Neymiş Bin Ladin bir kaç kez Türkiye'ye nasıl girmişmiş?

Türkçe'si ABD'ye mesaj veriyorlar. Türkiye de teröre yataklık yapıyor gelin önce bizi vurun.

İnanmayan, mütareke medyasının manşetlerine baksın.
 
İbrahim Berk / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.