HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Azerbaycan Türkiye'ye güveniyor

05.08.2001 00:00:00
Guluzade, son günlerde İran ile Azerbaycan arasındaki gerginlikle ilgili olarak basına yaptığı açıklamada, "Hazar'ın beş eşit parçaya bölünmesi önerisi kabul görmeyen İran'ın güç gösterisi yapmaya kalkışması, bölgede büyük gerginliklere yol açabilir" dedi.

İran'ın, Hazar'ın güneyinde Azeri gemilerini taciz etmesini "provakasyon niteliğinde ve çok tehlikeli" olarak tanımlayan Guluzade, şöyle dedi:

"İran uçakları, sadece Hazar'ın bir bölümünde hava sahasını ihlalediyor. Yani Tahran, ihlal ettiği kısmın kendisine ait olduğunu göstermeye çalışıyor. İran'ın Azerbaycan'a karşı saldırıya cesaret edeceğini sanmıyorum."

Vefa Guluzade, Batı'nın bölgedeki olaylar karşısında sessiz kalmadığını ve Azerbaycan'a olan desteğin güçlendiğini belirterek, Azerbaycan'ın bu bölgede hiçbir zaman yalnız kalmayacağını kaydetti.

Öte yandan Savunma Bakanlığı Basın Danışmanı Ramiz Melikov, açıklamasında, "olayların siyasi yönüyle ilgilenmediklerini, ancak icra organı olan Savunma Bakanlığı'na talimat verilmesi durumunda karasularındaki petrol yataklarını koruyabileceklerini" ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]aj.com.tr


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.