HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Azerbaycan'da seçim günü

16.10.2003 00:00:00
Seçimin en şanslı üç adayı, sekiz yıl boyunca ülkeyi yöneten ve halen cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Haydar Aliyev'in oğlu İlham Aliyev; Musavat Partisi Genel Başkanı İsa Gamber ve Azerbaycan Milli İstiklal Partisi adayı İtibar Memedov.

Azerbaycan'ın yeni cumhurbaşkanını belirleyecek seçimde, oy verme işlemi Türkiye saati ile sabah 6'da başladı. İlham Aliyev, seçmenlerine, babası Haydar Aliyev'in politikalarını devam ettireceği sözünü verdi. Aliyevler'i yolsuzlukla ve ülkede monarşi benzeri bir düzen kurmaya çalışmakla suçlayan muhalif adaylar Gamber ve Memedov ise, reform vaat etti. Azerbaycan'da oy kullanma işlemi, Türkiye saatiyle 17'ye kadar sürecek. Sonuçlarsa en geç iki hafta içinde açıklanacak. Oyların yarısından fazlasını alan aday cumhurbaşkanı ilan edilecek. Hiçbir adayın yüzde 50'den fazla oy alamaması durumunda, en fazla oyu alan iki adayın yarışacağı ikinci tur düzenlenecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.