HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Aziz Yıldırım Ali Koç'a sert çıktı, bilinmeyenleri anlattı

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, suskunluğunu bozdu. Yıldırım, Ali Koç'a sert çıkarak az kalsın sarı-lacivertli kulübün küme düşeceğini söyledi. Kötü bir tablo bırakmadıklarını dile getiren Yıldırım, İrfan Can'ın transferinin 11 milyon Euro'ya yapıldığını dile getirdi
24.06.2021 17:30:00
Aziz Yıldırım Ali Koç'a sert çıktı, bilinmeyenleri anlattı
Aziz Yıldırım Ali Koç'a sert çıktı, bilinmeyenleri anlattı
Fenerbahçe'de eski başkan Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi. Aziz Yıldırım bir daha Fenerbahçe'ye başkan adayı olmayacağını açıkladı.

"Bu kadar kötü yönetilmez"

Fenerbahçe'yi her zaman savunacağını söyleyen Yıldırım, "Mahallede yönetim yapsan, bu kadar kötü yönetim olmaz. Fenerbahçe'nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım. İşler kötü gidiyorsa ben Fenerbahçe'yi savunurum." dedi.

"Kulübü de satar"

Fenerbahçe'nin iyi yönetilmediğini vurgulayan Yıldırım, "Bunlar Fenerbahçe'yi iyi yönetmiyorlar. Kongrede gerekirse konuşma yapacağım. 16. madde kesinlikle geçmemeli. Her şeyi satıyor, yarın kulübü de satar." ifadelerini kullandı.

"Kötü bir tablo bırakmadık"

Yönetimden giderken mali tablonun kötü olmadığını söyleyen Yıldırım, "Seçimi kaybettikten sonra arkadaşlarımızla konuştuk ve yönetimi zora düşürmemek için konuşmama kararı almıştık. Ama bizi tahrik ettiler. 3 senedir bir enkaz edebiyatı var. Biz çok kötü bir mali tablo aldık. Hayır, biz böyle bir tablo bırakmadık." şeklinde konuştu.

"Hesap kitap bilmiyor"

Kulüp için 50 tane tapu aldığını söylene Yıldırım, "Biz 1998 yılında 1 oyla başkan seçildik. Geldiğim günden, 20 yıl sonrası bıraktığım Fenerbahçe arasında çok fark vardı. Dereağzı'nda bir tek Metin Aşık Tesisleri ve bir çim saha vardı. Tapusu yoktu, 50 tane tapu aldım kulübe. Tapuların hepsi kulübün kasasında. Bugün Fenerbahçe'nin mal varlığı, borçlarından fazladır ama sayın başkan ya hesap ya kitap bilmiyor, Galatasaray'ın Beşiktaş'ın mal varlığı bizden fazla diyor. Beşiktaş'ın neyi var? Stadı. Başka? Bir de tesisi. Başka? Apartman var. Galatasaray'ın Florya'da yarısı devlete ait olan arsa, devletin yaptığı stat... Başka? Bir arazi ve nakit para var. Başka ufak tefek şeyleri vardır." dedi.

"Bizi küme düşürüyordu"

Aziz Yıldırım, kulübün az daha küme düşeceğini söylerek şöyle dedi: "Ben Fenerbahçe'ye geldiğim günden beri, 'Paraları harcayalım 1 sene daha şampiyon olalım, kulübe bir şey kalmasın' mantığıyla hareket etmedik. Ali Koç yönetimi bugüne kadar acaba bir tane ağaç diktiler mi? Kulübün oraya bir bekçi kulübesi yaptılar. Ali Koç, beyaz atlı prens olarak geldi. Pamuk Prenses'i alacak, uçuracak... Beyaz atlı prens küme düşürüyordu bizi. Fenerbahçe tarihinde 2 kez küme düşüyordu. Bir kez Ali Şen döneminde, bir kez de Ali Koç döneminde."

"Şampiyon değilsek başarısızızdır"

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanı olan kişinin şampiyonluk sözü vermek zorunda olduğunu söyleyerek, "Ali Koç, ben şampiyonluk sözü vermedim diyor. Fenerbahçe'ye başkan olan, Fenerbahçeli herkes şampiyonluk sözü vermeye mecburdur. Biz şampiyon olamazsak başarılı değilizdir." dedi.

"Ali Koç bizden rahatsız"

Ali Koç'un kendisinden rahatsız olduğunu dile getiren Yıldırım, "Ali Koç'un bir sıkıntısı var: Aziz Yıldırım ve arkadaşlarından rahatsız oluyor. Ya biz kenara çektik, kaybettik çekildik. Biz kaçmadık. Aday olduk, seçilemedik. Kaçmadık, buradayız. Yine kaçmayız." ifadelerini kullandı.

"Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim"

Kendisiyle rakip olabilmek için bazı şartlar olduğunu söyleyen Yıldırım, "Ali Koç'un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış. Buradan söylüyorum; artık bizi ve arkadaşlarımı kendine rakip görme. Bizle rakip olabilmenin şartları var. 20 yıl başkan olacaksın, şampiyonluklar yaşayacaksın, tesis ve stadyum yapacaksın. Hapse gideceksin hapse! Bak bana kimse bir şey gösteremez. Her gecenin bir sabahı olmaz. Beni fazla kızdırmayın. Ayıp denen bir şey var. Ben Fenerbahçe'nin kendisiyim. 30 yılımı verdim bu kulübe. Beni yeniden soyundurmayın. Korkuyorsunuz!" ifadelerini kullandı.

"Sana Serdar Dursun almak yakışmaz"

Aziz Yıldırım: "Ali Koç, sen Koç'luğunu bil. Vehbi Koç'un torunu, Rahmi Koç'un oğlusun. Sana gidip Darmstadt'tan Serdar almak yakışmaz. Ramos'u, Benzema'yı, Dzeko'yu al."

"Basketbol A.Ş'ye talibim"

Fenerbahçe basketbol şubesi hakkında konuşan Yıldırım, "Aziz Yıldırım: Fenerbahçe'yi basketbolda bir marka yaptık. 4 sene Final-Four oynadık, 1 defa şampiyon olduk. Obradovic gibi bir hocayı bulmak zor. Biz Obradovic ile dosttuk. Başkan-hoca değil iki dosttuk. Bizden sonra o hava kayboldu. Sayın Ali Koç, basketbol şubesine A.Ş yap. Ben talibim. Obradovic'i de getireceğim. Her sene Final-Four oynayacağız." dedi.

"13 kupa kazandım"

Aziz yıldırım başkanlık dönemindeki başarılını ifade ederek, "Ali Bey'e bir şeyler söyleyeceğim de Rahmi Koç'un oğluna bir şeyler demekten çekiniyorum. Rahmi Bey beni hapishanede ziyaret etti. Kendisi bize bir şeyler söylüyor ama... Ben 6 senede 2 kez şampiyon oldum. Başkanlık döneminde 13 kupa kazanmışım, 20 senelik başkanlık dönemimde 17 hoca ile çalışmışım. 'Fenerbahçe'ye hoca gelmiyor' sözü hem Fenerbahçe'ye hem de Türkiye'ye ayıp bir söylemdir. Sen parayı verirsen hoca dünyanın her yerine gelir. Sen bana 10 milyon Euro ver sana nasıl hoca getiriyorum. Sen Koç'sun Koç..." şeklinde konuştu.

"TFF'ye ödeme göstermediler"

Geçen sezon yapılan İrfan Can Kahveci transferi hakkında konuşan Yıldırım, "Ne Kahveci'ydi? İrfan Can Kahveci. Kaça aldılar bilen var mı? Ben söylüyorum. Bir lira bugüne kadar TFF'ye ödeme göstermediler. Önümüzdeki seneden sonra çok ödeme var. Galatasaray ve Marsilya'nın 4.5 milyon Euro teklif ettiği İrfan Can Kahveci için 11 milyon Euro bonservis ödediler. Beni yalanlamasınlar evrakları koyarım önlerine." açıklamasını yaptı.

"Arkadaşlarımdan biri aday olursa..."

Başkan adayı olmayacağını açıklayan Aziz Yıldırım, arkadaşlarından birinin aday olması takdirde onu destekleyeceğini açıkladı ve, "Kenara çekilmeyeceğim, Bundan sonra maçlara geleceğim. Maçları protokolde izleyeceğim. Loca almayacağım, devlet protokolü tahsis ediyor. Beni görecekler." dedi.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.