HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Başbakanlık'ta Güvenlik Zirvesi

20.09.2001 00:00:00
Başbakanlık merkez binasındaki toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Devlet Bakanları ve Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz, Dışişleri Bakanı İsmail Cem ile MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun katıldı.

"Güvenlik Zirvesi" sonrası Başbakanlık'tan ayrılırken, toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Ecevit, bir soru üzerine, Başbakanlık'ta bugün "son derece önemli" bir toplantı yaptıklarını, toplantıya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz ve Hüsamettin Özkan ile Dışişleri Bakanı İsmail Cem ve MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un katıldığını ifade etti.

Toplantıda, son dış siyasal gelişmeleri, ABD'ye yapılan terörist eylemle ilgili gelişmeleri ele aldıklarını kaydeden Ecevit, "Değerlendirme çalışmaları devam edecek. Yarın (Bugün) saat 15.00'te de hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşeceğiz. Yine bu konularla ilgili değerlendirmelerimiz sürecek" dedi.

Malatya ve Diyarbakır askeri üslerinin kullanılması için ABD'den bir talep gelip gelmediğine ilişkin bir soruya ise Ecevit, "Hayır. Öyle bir mesaj gelmedi" karşılığını verdi.

Ecevit, "Bush yönetimiyle bir temasınız oldu mu?" diye soran bir gazeteciye de "Sayın Cumhurbaşkanı ile yarınki görüşmemizden sonra açıklamamız olabilir. Şimdilik bu kadar" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.