logo
13 NİSAN 2024

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: AKP - MHP kavgası resmen başlamıştır

BTP Lideri Hüseyin Baş, 50+1 tartışmalarının temelinde AKP ile MHP arasındaki çekişmenin yattığını söyledi.
22.11.2023 13:15:00 / Güncelleme: 22.11.2023 15:28:50
Önder YILMAZ
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: AKP - MHP kavgası resmen başlamıştır
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: AKP - MHP kavgası resmen başlamıştır
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Meltem TV'de Orhan Dede'nin sunduğu Mercek programına konuk oldu.

Programda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan BTP lideri önemli açıklamalarda bulundu. İsrail'in Gazze saldırısını değerlendiren Hüseyin Baş bölgede yapılanın bir soykırım olduğunu ifade etti. "İsrail'e herkesin dur demesi gerekiyor" diyen BTP lideri AKP iktidarının İsrail konusundaki tavrının samimi olmadığını ifade etti.

İktidarın meseleyi birkaç boykot ve bir iki mitingle geçiştirme çabasında olduğunu söyleyen Hüseyin Baş, "Hükümetin bu husustaki tutumu samimi bir tutum değil. Samimi bir tutum olsa, bu konuda gayret sarf etse ve bir sonuç alamasa buna diyeceğimiz hiçbir şey yok. Ben tutarlı olun diyorum.  Boykot ediyorsan, protesto yapıyorsan, miting yapıyorsan hükümet olarak böyle bir tutum sergilemeye karar kıldıysan o zaman gereğini yapacaksın. Bugün hala İsrail'in savaş uçaklarının yakıtı Türkiye üzerinden gidiyor, İsrail'in pilotları Konya Ovasında eğitim görüyor. İsrail'in hava savunma sistemi Demir Kubbe hangi bilgiyle füzeleri imha ediyor, Kürecik Radar Üssü'nden. Sen bugün İsrail'i kör edebilirsin, İsrail'i kolsuz bacaksız bırakabilirsin, mecazi anlamda söylüyorum bunu. Ama biz bunları yapmak yerine sadece ve sadece toplumumuzun gazını alma peşindeyiz. Burada toplumun gazını almış oluyorsun ama orada insanlar ölmeye devam ediyor ne yazık ki. Dolayısıyla ben buradan hükümeti samimiyete ve kararlılığa davet ediyorum" dedi.

"Önce Atatürk'e saldırıyorlar çünkü…"

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın milli günlerde Atatürk'ü anmaması da BTP liderine soruldu.

Atatürk'ün toplumu bir ayrıştırma aracı olarak kullanıldığını belirten Hüseyin Baş şunları söyledi; "Diyorlar ki 'Ey muhafazakâr kesim, sen eğer bu dine inanıyorsan Atatürk'ü kabul edemezsin'. Diğer tarafa da, 'Ey Atatürkçü, sen Atatürk'ü seviyorsan, O'nun yolunda ilerliyorsan Müslüman olamazsın.' Şimdi planın temeli buraya dayanıyor, yani ülkedeki insanı bölmek parçalamak. Cumhuriyet Bayramı'nda veya 10 Kasım'da veya herhangi bir milli bayramımızda Atatürk'ü anmak bir Müslümanın üzerine düşen bir vazifedir. Bunu yapmamak bir vefasızlıktır, Müslümana yakışmayacak bir harekettir ve siz bunu yapıyorsunuz. Ne yazık ki Diyanet İşleri Başkanımıza baktığınızda da yazdığı kitaplar devamlı Hristiyanlıkla ilgili kitaplar… Bakıyorsunuz Fetö'nün organizasyonları olan Abant toplantılarına katıldığına dair, bazı derneklere üyelikleri olduğuna ilişkin basında iddialar yer alıyor, basında bazı görseller de var. Dolayısıyla demek ki başka bir maksadın bir insanı gibi bir şey çıkıyor ortaya. Bu Atatürk üzerinden toplumu kaşıyıp ayrıştırmaya yönelik bir hareket. Ama Atatürk bizi birleştirebilecek, bir araya getirebilecek yegane unsurdur. Ülkemizde ne yazık ki bazı hakim güçlerin, hani çok kullanılır, bazı dış güçlerin diyelim, Atatürk'le ilgili belli bir planlaması var, çalışması var. Çünkü Atatürk'le birlikte eğer biz o kimliğe, o değerlere, o ideallere olan bağlılığımızı, inancımızı, motivasyonumuzu kaybedersek, biz millet olma bilincimizi kaybediyoruz.  Bizi millet yapan Atatürk'tür. Bizi kontrol etmek isteyen, bizi istediği gibi sağdan sola soldan sağa itmek isteyen hangi oluşum varsa ilk saldırdığı ve ilk aradan çıkarmaya çalıştığı kimlik Atatürk'ün kimliği oluyor."

Yüzde 50+1 tartışmasına farklı bakış

Hüseyin Baş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı yüzde 50+1 tartışmasını da değerlendirdi.

Tartışmanın temelinde AKP ile MHP arasında çekişmenin yattığını ifade eden BTP lideri şöyle devam etti; "Erdoğan, seçilmek uğruna, 50 + 1 onu çok zorluyor ve 'bundan sonra en yüksek oy alanı cumhurbaşkanı yapalım' demiyor aslında. Benim kanaatim bugünden itibaren Meclis kürsülerinde de gördüğümüz üzere bir AKP - MHP kavgası resmen başlamıştır. Erdoğan'ın da zorladığı şey bu ittifak, Sayın Bahçeli'nin de zorladığı şey bu ittifak! Ben bu olayı böyle okuyorum. Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki kriz de buradan çıkıyor. Bir tarafta Bahçeli'nin bürokratları var, bir tarafta Erdoğan'ın. Ne yazık ki şu anda Türkiye belli güç odaklarının savaşına dönmüş durumda. Benim gözlemlediğim bu, benim 50+ 1 tartışmasına bakış açım da bu."

"Bahçeli Erdoğan'ı belli yerlere zorluyor"

Bahçeli'nin Erdoğan'ı belli yerlere zorladığını söyleyen Hüseyin Baş, "Sayın Erdoğan da buna mukabil belli refleksler geliştiriyor. Yani bu olaya 'Erdoğan seçim kazanmak için 50+ 1'i kaldırıyor' diye kesin bakmamamız lazım. Türkiye'de son 6-7 yıldır özellikle 2016 yılından sonra oluşturulmuş bir bürokrasi dengesinin tekrar kavgaya tutuştuğu bir ortam var.  Bu da Türkiye için en acı verici ve en üzücü durum. Zaten son 20 yılda Sayın Erdoğan'la birlikte biz bir gün bir cemaatin bürokrasiye yerleşmesine şahit olduk, bir gün bir siyasi yapılanmanın bürokrasiye yerleşmesine şahit olduk, başka bir gün başka bir cemaatin yapılaşmasına şahit olduk. Öyle bir şey var ki sürekli birilerine bir şekilde alanlar açan, onları bir yerlere yerleştiren bir iktidar var. Günün Sonunda bunlarla hep kavgaya tutuşuyor ve burada olan Türkiye'ye oluyor ve bu kavga bugün itibariyle resmen başlamıştır daha da kızışacak" dedi.

"AKP – MHP ayrılığı büyük çatırdamalarla olur"

AKP – MHP ayrılığının kolay olmayacağını belirten BTP Genel Başkanı, "Bu ayrılık kolay kolay olmaz, o kadar iç içe geçmiş grift bir yapı var ki hükümette AK Parti ve MHP arasında. Bu çok ciddi çatırdamalarla ancak ayrılacak bir yapıdır" dedi.

BTP lideri, "Yeni bir anayasa kitapçığı hadisesi yaşanır mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi; "Şu anda açık açık ortaya dökülen bir şey yok. Kısa vadede bunun yapılacağını düşünmüyorum, hele ki yerel seçimler var. İki siyasi oluşumun da yerel seçimlerde belli hedefleri olacak. Dolayısıyla çok fazla toplum önünde bir şey yaşanmasa da ben şu an biliyorum ki ve eminim ki orada bir kavga başladı. Bu kavga Türkiye'nin belki de değişimi için yeni bir şans oluşması noktasında gelecek vadedeki bazı planları erkene çekecek bir kavgaya bile dönüşebilir. Çünkü geçmişte Sayın Bahçeli'nin hükümet ortaklığı yaparken neler yaptığını iyi hatırlıyoruz. Bugün de aynı şeyler yaşanabilir diye düşünüyorum."

"CHP'de hiçbir değişim olmadı"

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine Özgür Özel'in gelmesi de Hüseyin Baş'a soruldu.

"Bence CHP'de bir değişim olmadı" diyen Baş şu değerlendirmeyi yaptı; "Değişim kişilerle olmaz. Bir kişiyi bir yerden aldınız yerine başka bir kişi getirdiniz, böyle olmaz değişim. Değişim dediğiniz şey bu değil, değişim dediğiniz şey bakış açısı değişir, ideoloji değişir, fikirler değişir, farklı yapılanmalar oluşur, değişim olur. Mesela seçimden önce, 'Biz toplumda Halil İbrahim Sofrası kuracağız' dediler. Nasıl bir Halil İbrahim Sofrası? Sofrada Halil var İbrahim yok! Öyle bir şey oldu ki yarısı yok toplumun. Siz bununla birlikte diyorsunuz ki, 'biz Türkiye'yi kurtaracağız, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacağız' Nasıl taşıyacaksınız? Yani yapılan şeyler bugün baktığınızda her seferinde AK Parti'nin dümenine su taşıyor, değirmenine su taşıyor, AK Parti'nin lehine gelişiyor, Tayyip Erdoğan'ın lehine oluyor. Bir parti her yaptığı icraatla hükümetin değirmenine su taşır mı? Böyle bir şey olabilir mi? Belediye kazanıyorsunuz, aynısı, aynı sonuç ortaya çıkıyor, seçimlere giriliyor aynı sonuç ortaya çıkıyor. Dolayısıyla burada öncelikle AK Parti'ye yardım ve yataklık yapmayı değişmeleri gerekiyor ama günün sonunda hep bu yapılıyor."

"Özgür Özel el öperek kime ne mesaj verdi?"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Türkiye'yi işgalci olmakla itham eden operacı Pervin Chakar'ın elini öpmesiyle ilgili de değerlendirme yapan BTP lideri Hüseyin Baş, "Bahsedilen kişinin ben açık söyleyeyim ismini daha önce ne duydum, ne resmini gördüm, hiç bilmiyorum ve eminim ki toplumun % 90'ı böyle bir insanın varlığından haberdar bile değildir, ama belli çevreler için kim olduğu belli… Bir mesaj veriyorsunuz, kime veriyorsunuz, hangi maksatla veriyorsunuz? Siz Eğer Atatürkçüyüz diyorsanız, bağımsızlık yanlısıyız diyorsanız 6 ilkenin yolundan gidiyoruz diyorsanız, siz Türkiye'de ayrılıkçı bir unsura nasıl sahip çıkarsınız? Bunun hesabını vermek zorundasınız. Ha yok Efendim aslında biz demokrasinin yanındayız diyorsanız, bu demokrasi değil ki!" ifadelerini kullandı
İŞKUR'un 2023 İşgücü Piyasası Araştırması yayımlandı
En fazla o meslekler eleman arıyor
Mazot desteğinin 3 katını vergi olarak ödüyorlar
Çiftçinin banka borcu yüzde 75 arttı
Özel ve İmamoğlu'na yol gösterdi
'Kılıçdaroğlu'nun açtığı yolda ilerleyin'
Kabindeki kadınlar dehşeti yaşadı
Teleferik kazası kamerada
İsrail itirafı geldi, imajı toparlamak Ahmet Hakan'a kaldı
'Gazze ve Erdoğan, etle tırnak gibidir'
Yargıtay'dan emsal karar
16 milyon emekliyi ilgilendiriyor
Ailesi kiracı olanların yarısı ev sahibi olamadı
Ekonomik kast sistemi oluştu
BTP'li Erdoğanyılmaz'dan İmamoğlu'na yanıt
'Bir tek iktidarla yarışırsınız'
Batı ülkelerinden peş peşe uyarı geldi
Avrupalılar İran'ı terk ediyor
Teleferik kazasında 100 kişi hala kurtarılmayı bekliyor
Kurtarma sırasında da 3 kişi yaralandı
Uçak Bükreş'e acil iniş yaptı
THY uçağına bomba ihbarı
İmamoğlu-Bayraktar kavgasına neden olan paylaşımı yapmıştı
'Görsel seçimi talihsizliği'
İsrail ile ticarete devam
İktidarın İsrail laubaliliği
Trabzonspor'un tadı yok
6 sene sonra evinde Sivasspor'a yenildi
25 kabinde 184 vatandaş mahsur kaldı
Teleferik kabini düştü: 1 ölü, 7 yaralı
İŞKUR'un 2023 İşgücü Piyasası Araştırması yayımlandı
En fazla o meslekler eleman arıyor
Mazot desteğinin 3 katını vergi olarak ödüyorlar
Çiftçinin banka borcu yüzde 75 arttı
Özel ve İmamoğlu'na yol gösterdi
'Kılıçdaroğlu'nun açtığı yolda ilerleyin'
Kabindeki kadınlar dehşeti yaşadı
Teleferik kazası kamerada
İsrail itirafı geldi, imajı toparlamak Ahmet Hakan'a kaldı
'Gazze ve Erdoğan, etle tırnak gibidir'
Yargıtay'dan emsal karar
16 milyon emekliyi ilgilendiriyor
Ailesi kiracı olanların yarısı ev sahibi olamadı
Ekonomik kast sistemi oluştu
BTP'li Erdoğanyılmaz'dan İmamoğlu'na yanıt
'Bir tek iktidarla yarışırsınız'
Batı ülkelerinden peş peşe uyarı geldi
Avrupalılar İran'ı terk ediyor
Teleferik kazasında 100 kişi hala kurtarılmayı bekliyor
Kurtarma sırasında da 3 kişi yaralandı
Uçak Bükreş'e acil iniş yaptı
THY uçağına bomba ihbarı
İmamoğlu-Bayraktar kavgasına neden olan paylaşımı yapmıştı
'Görsel seçimi talihsizliği'
İsrail ile ticarete devam
İktidarın İsrail laubaliliği
Trabzonspor'un tadı yok
6 sene sonra evinde Sivasspor'a yenildi
25 kabinde 184 vatandaş mahsur kaldı
Teleferik kabini düştü: 1 ölü, 7 yaralı

Evren Barış Yavuz'a gözaltına alındı

Sosyal medyada yer alan "Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı" başlıklı yazı nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Evren Barış Yavuz gözaltına alındı.
13.04.2024 12:55:00
Anadolu Ajansı
Evren Barış Yavuz'a gözaltına alındı
Evren Barış Yavuz'a gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, resen başlattığı soruşturma kapsamında söz konusu yazıyı kaleme aldığı belirtilen Evren Barış Yavuz hakkında gözaltı kararı verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başsavcılığın talimatı doğrultusunda Yavuz'u gözaltına aldı.

Soruşturma, Yavuz ve yazıyı yayınlayanlar hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "suç işlemeye tahrik" suçlarından yürütülüyor.
 

THY uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Türk Hava Yolları'nın (THY) Varşova-İstanbul seferini yapan yolcu uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Bomba ihbarı yapılmasının ardından Romanya'nın başkenti Bükreş'e acil iniş yapan THY uçağı gece 03.20 sıralarında İstanbul'a geldi.
13.04.2024 10:46:00
İhlas Haber Ajansı
THY uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı
THY uçağına yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı
THY'nin Varşova-İstanbul seferini yapan TK -1766 sefer sayılı Boeing 737 tipi uçağına bomba ihbarı yapıldı.

Bomba ihbarı yapılan THY uçağı Bükreş'e acil iniş yaptı. Bükreş Havalimanı'na inen THY uçağı boş bir alana çekilerek yolcular ve bagajlar aramadan geçirildi.

Yapılan aramalarda olumsuz bir duruma rastlanmamasının ardından THY uçağı gece 03.20 sıralarında İstanbul'a indi.

Ahmet Hakan: Filistin’den herkes bıkar, Erdoğan bıkmaz

Ticaret Bakanlığı'nın İsrail'e ihraç edilen 54 ürüne kısıtlama getirmesi, AK Parti'nin uzun süredir inkar ettiği İsrail ile tticaretin itirafı oldu. Ahmet Hakan ise ortaya çıkan bu tabloya rağmen Erdoğan'ın Filistin üzerinden eleştirilemeyeceğini yazdı.
13.04.2024 09:50:00 / Güncelleme: 13.04.2024 09:53:46
Haber Merkezi
Ahmet Hakan: Filistin’den herkes bıkar, Erdoğan bıkmaz
Ahmet Hakan: Filistin’den herkes bıkar, Erdoğan bıkmaz
İsrail'in 7 Ekim'de Hamas'ın eylemini bahane ederek Gazze'ye yönelik başlattığı imha operasyonu 6 ayı geride bıraktı. İsrail saldırılarında 35 bine yakın Filistinli hayatını kaybetti.

'Ticareti durdur' çağrıları

İsrail'in Gazze'ye yönelik başlattığı askeri harekatın ardından AK Parti'ye yakın gruplar, sermayedarları arasında Yahudilerin olduğu bazı firmalara karşı protesto eylemleri başlattı. Kahve dükkanları basılarak insanların içtikleri kahveler döküldü. 1 Ocak'ta da AK Parti'ye yakın sivil toplum kuruluşları Galata Köprüsü'nde bir yürüyüş yaparak İsrail'i protesto etti.

Ancak Gazeteci Metin Cihan, tüm bu eylemler yapılırken Türkiye limanlarından  kalkan gemilerin İsrail ile ticareti sürdürdüğünü belgeleri ile ortaya koydu. 

İktidar önce bu ticareti yalanladı, ardından özel şirketler eliyle yapıldığını itiraf etti. Metin Cihan bu kez de Türkiye Varlık Fonu şemsiyesi altındaki Eti Maden'in İsrail'e bor maden sattığını devletin resmi belgeleri ile kanıtladı.

Ortaya çıkan belgeler üzerine bazı kesimlerde 'İsrail'le ticareti durdur' eylemleri yapılmaya başlandı.

İstiklal eylemi direnci kırdı

Bayramdan hemen önce İstiklal Caddesi'nde toplanan 'Filistin İçin Bin Genç' inisiyatifi, İsrail'le ticaretin derhal durdurulması çağrısını tekrarlamak istedi. Ancak polisin sert müdahalesi ile karşılaştılar. İktidara yakın medya ve sosyal medya hesapları, eylemcilere, 'İran yanlısı', 'İsrail ajanı', 'Aşırı solcu' gibi suçlamalar yöneltti. 

Bayram namazında Türkiye genelinde bütün camilerde 'İsrail ile ticareti durdur' eylemleri olabileceği uyarıları üzerine Ticaret Bakanlığı bir açıklama yaparak İsrail'e ihraç edilen 54 ürün için kısıtlama getirildiğini duyurdu.

Aylardır İsrail'le ticaret yapıldığının yalanlanmasına rağmen açıklanan bu kararın ardından Erdoğan'ın Filistin konusundaki samimyeti sorgulanmaya başlandı.

Ahmet Hakan savunmaya geçti

Erdoğan'ın bir yandan İsrail'i lanetlerken diğer yandan İsrail'e jet yakıtı ve uçak benzini dahil ihracatın devam etmesi nedeniyle ortaya çıkan tabloda Erdoğan'ın imajını düzeltme çabasının ilk neferlerinden biri de Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan oldu.

"Erdoğan'a Gazze üzerinden vurmak" başlıklı bir yazı kaleme alan Hakan, şu satırları yazdı,:

"ERDOĞAN'a nereden vurulmaz" diye bir liste yapmaya kalksak...

En başa "Filistin duyarlılığı üzerinden vurulmaz" yazarız.

Daha önce de yazdım:

Gazze ve Erdoğan, etle tırnak gibidir.

- Filistin'den herkes bıkar, Erdoğan bıkmaz.

- "İsrail'le iyi geçinmek şarttır" tabusunu Erdoğan yıkmıştır.

- Aktif Filistin savunucusudur Erdoğan.

- Gazze'nin Birleşmiş Milletler'deki yegâne savunucusudur.

- "Aman Hamas'tan uzak duralım" türü liderlerden değildir.

- İsrail'in gaddarlıkları karşısında lafını hiç sakınmaz.

- Taktiği falan olmaz, bam bam bam yapar.

Böyle bir ismi Gazze üzerinden sıkıştırmaya, eleştirmeye, vurmaya kalkışmak...

Aymazlığın nirvanasıdır, saçmalığın daniskasıdır.

Bunu yapanlar kimden akıl alıyorlarsa...

Bir akılsızdan akıl aldıklarını bilsinler."

4 günde arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı

81 ilde 4 gündür devam eden 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı.
13.04.2024 08:45:00
İhlas Haber Ajansı
4 günde arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı
4 günde arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 81 ilde 4 gündür devam eden 'Aranan Şahıslara Yönelik' düzenlenen 'Çember-17' operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 756 firari yakalandığını belirterek, "Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz" ifadesini kullandı.


Bakan Yerlikaya operasyonla ilgili şu ayrıntıları paylaştı:

"Yakalanan şahısların kaç yıldır arandığı: 0-5 yıldır aranmakta olan 2 bin 736 şahıs, 5-10 yıldır aranmakta olan 14 şahıs,10 yıl ve üzeri aranmakta olan 6 şahıs 'Çember-17' operasyonlarıyla yakalandı. Yakalanan şahısların hangi suçlardan arandığı: hırsızlıktan 456 şahıs, dolandırıcılıktan 228 şahıs, yağmadan 96 şahıs, adam öldürmeden 30 şahıs, cinsel suçlardan 75 şahıs, narkotik suçlarından 398 şahıs, terörden 19 şahıs, KOM (Kaçakçılık, Organize) 316 şahıs olmak üzere, diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 2 bin 756 şahıs adalete teslim edildi. İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde arama kaydı olanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda bu şahıslar; yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalandı. Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle."
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.